Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szansa dla Olejniczaka

(15)
Ujawnienie taśm Gudzowatego dla młodej generacjilewicy jest szansą na uwolnienie się od kłopotliwego bagażuprzeszłości.
 • 2007-03-23 11:57 | shimurasaki

  Mr

  Droga Pani Janino, dostrzegła Pani światełko na końcu tunelu którym podąża express SLD. Ale z iloma wagonami i czy w ogóle konduktor Olejniczak dojedzie do stacji? Zastanawiam się również, jak ogromna musi być radość PiS'u gdy jeden z przeciwników robi swemu klubowi tak niewyobrażalną niedźwiedzią przysługę. I to kiedy? Teraz gdy potrzeba nam silnej opozycji, a tu taki pasztet... O_o
 • 2007-03-23 13:01 | piotr

  szansa

  Niemcy mowia "znaleziona wyzerka"
  To wielka szansa na oczyszczenie lewicy,czyli pozbycie sie trupow z szafy o ktorych swego czasu mowil Kwasniewski.Lewica,tak bardzo potrzebna spoleczenstwu nie moze sobie pozwolic na niewykorzystanie tej okazji.
 • 2007-03-23 15:16 | Triny

  Pytanie retoryczne

  Ja już mogę odpowiedzieć na pytanie p. Janiny co do Olejniczaka. Nie, nie i jeszcze raz nie!
 • 2007-03-23 20:59 | freefighter

  szansa

  Wszystko jest w rękach Olejniczaka i Kwaśniewskiego, powinni stworzyć nową formacje centrolewicową- prawdziwie europejską.Jak im, to sie uda, to Ci którzy się tak teraz cieszą, będą pluli sobie w brody, że do tego doprowadzili.
 • 2007-03-23 22:45 | m.p

  Problem Olejniczaka

  Olejniczak nie odetnie się od srodowiska milerowskiego w sld poniewaz za dużo temu środowisku zawdziecza. jest równiez za bardzo z tym srodowiskiem związany. Sam nie jest graczem politycznym ktory mógłby skupić wokół siebie odpowiednią ilośc działaczy młodego pokolenia z którymi mógłby stworzyć nową jakość na lewicy. Wszystko zależy teraz od niego w jaki sposób rozegra swoją kolejną partię politycznych szachów, jeśli zdecyduje się na odświerzenie szeregów własnej formacji to będzie pierwszy krok na drodze do większego zbliżenia z demokratamii stworzenia formacji która pod wzdlędem personalnym odetnie sie od przeszłości pospezetperowskiej. Pozostanie jeszcze problem działaczy regionalnych ktorzy jeszcze głęboko tkwią w poprzednim systemie pod wzgledem mentalnym.
 • 2007-03-24 01:47 | Jan Bockowski

  Nowa lewica

  Plonne nadzieje dorga Pani. Oleksy mowiac o Olejniczaku, ze to niewiele warty narcyz mial racje. Szans na uczciwa lewice nie ma i nie bedize dopoki cale srodowisko SLD nie zjedza robaki.
  Szansa na nowa lewice byla Unia Pracy z panem Bugajem na czele, ale stala sie przystawka SLD i zniknela ze sceny. Bugaj - czlowiek uczciwy i prawy szybko sie z Unia rozstal.
  A poza tym czytam Pania - i nie bardzo wierze, ze chcialaby Pani prawdziwej i uczciwej lewicy. Zbyt wiele roznego rodzajow zwiazkow towarzyskich i biznesowych laczy srodowisko Gazety Wyborczej i przystawek takich jak Polityka (prosze sie nie obrazac, ale sama Pani dala do takich okreslen asumpt usuwajac pytanie o spraw Rywina ze swojego slynnego wywiadu, a czyniac to na prosbe Adama Michnika) wiec zbyt was wiele laczy z SLD, byscie pragneli powstania uczciwej lewicy.
  Co najwyzej marzy sie wam jakis facelifting - ale ktory to juz raz ma byc "partia ta sama, ale nie taka sama"?
  Byloby to smieszne, gdyby nie bylo zalosne.
 • 2007-03-24 11:58 | shimurasaki

  A co z Aleksandrem Wielkim?

  No proszę, nie trzeba nam było długo czekać ( od ujawnienia taśm Oleksego) aż Aleksander Kwaśniewski powstanie z za biurka i chwyci za sztandar nawołując "wszystkie ręce na pokład!". Czyżby jego autorytet plus image Olejniczaka mogły rozbudzić fantazje wyborców? Oni już byli, za nimi tęsknimy, to znów oni?, jestem zmęczony, a jeśli nie oni to kto? No KTO?
 • 2007-03-24 17:23 | Niekumaty

  Nijakość

  Nie sądzę, aby cokolwiek zmieniło oblicze SLD. Kierownictwo wydaje się być zadowolone z wyników sondaży prognozujących ca 6-8% procentowe uczestnictwo w przyszłym Sejmie, a to gwarantuje dotychczasowemu kierownictwu tej partii mandaty (czytaj: apanaże!) poselskie. Brak wyrazistości poglądów działaczy tego ugrupowania na wiele aktualnych problemów kierowania naszym państwem sprawia, że trudno ich odróżnić od innych ugrupowań tzw. opozycji parlamentarnej. Celowo napisałem : tzw opozycji, gdyż partie nie będące w rządzie zachowują się bardzo podobnie! - nie proponują wyborcom nic innego niż koalicja rządząca! Bardzo ciekawe jak zareaguje elektorat w ewentualnych przyspieszonych wyborach? Czy nadal będzie bezgranicznie ufał wszystkim dotychczasowym ugrupowaniom, którym dotychczas powierzyli swoje głosy wyborcze? A jeśli przestanie wierzyć w obietnice wyborcze, to co wtedy???
 • 2007-03-24 17:32 | InDoor

  Pod warunkiem ...

  że się nauczy jakiegoś języka, i rozliczy się z ostatnich dwóch lat, które po prostu zmarnował. Chyba, że chodzi Pani o szansę Olejniczaka w obrębie podejrzanej grupy podejrzanych interesów, do którego zredukowali koledzy SLD po "aferze" Rywina.
 • 2007-03-24 21:51 | sobre

  Jedno pytanie

  Czemu Olejniczak ma sie rozstac z Millerem a nie z Kwasniewskim ?
 • 2007-03-24 23:23 | RODAK

  ZAGRYWKA

  Olejniczak jest to maly piesek a jak go slucham to tak samo jak psa soltysa.I wten sposob chca zwarbowac mlode pokolenie do popierania SLD(nigdy)
 • 2007-03-25 22:34 | ryś

  wymiana

  szanowna pani redaktor. pani widzi koniecznośc wymiany pokoleniowej w SLD. mnie to nie obchodzi, bo oni są do likwidacji. ja natomiast widzę konieczność wymiany pokoleniowej u dziennikarzy i niestety dotyczy to też pani. proszę o decyzję.
 • 2007-03-26 13:57 | Rodak

  Marionetka

  Olejniczak jest podstawiony,po to zeby zdobyc zaufanie i poparcie mlodego pokolenie Polski,nie damy sie juz nabrac ,obiecanki cacanki.
 • 2007-03-27 03:27 | Jacek

  Olejniczak jako zbawca SLD.

  To smieszne. To naprawde smieszne. SLD jest partia ktora sie nigdy z kajdanek
  PZPRowskiej przeszlosci nie uwolni. Kwasniewski prubuje
  teraz "uciec do przodu" ale
  tez mu sie nie uda gdyz
  dogonia go szwajcarskie konta oraz domy na inne nazwiska.
  PiS ma reke po lokiec w sloiczku z informacjami na temat wielu lewych interesow ktore lewizna robila.
  Nareszcie!
 • 2007-03-27 12:03 | shimurasaki

  ad wymiana

  A ja sie cieszę, że są jeszcze niezmienni redaktorzy od lat. Bo przy tym maglu politycznym przyda sie ktoś ze zdrowym rozsądkiem i doświadczeniem. I nie wypada zapomnieć o "dystansie" do tego naszego szamba powszedniego. Czy tylko mi sie wydaje, że te cechy dziś to towar deficytowy? Pewnie, wymieńmy! Wymieniajmy, zmieniajmy. Mi się, już w głowie zakręciło. Co ekipa to się chwyta za wyżymaczkę.