Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Palec chrzczący, czyli karzący: Gabinety ginekologiczne jako baptysteria?

(5)
Czy za kilka, kilkadziesiąt lat gabinety ginekologiczne będą spełniały również funkcję baptysteriów?
 • 2007-03-29 13:10 | Krzysztof

  Embrion

  Uważam, że embrion do momentu kiedy może życ samodzielnie jest częścią organizmu matki. I naprawdę nikomu noc do tego co matka zrobi z częścia swojego organizmu.
 • 2007-03-29 16:25 | Dziki

  Ehh

  Jestem dumny z tego że jestem ateistą i z tym procederem nie będę miał nigdy nic wspólnego.
 • 2007-03-29 16:47 | zaduma

  Ludzie embrionom zgotowali taki los

  Człowiek embrionowi wilkiem. Takie czasy.
 • 2007-03-29 19:10 | shw

  doprecyzowanie

  mysle, ze nie uzywana bylaby strzykawka z igla, ale that's not the pointtrzeba doprecyzowac, iz embrion nie jest rowny zdrowemy, wyksztalconemu czlowiekowi - jest lepszy i wazniejszy. ciaza musi byc kontynuwana, nawet jezeli zakonczy sie smiercia matki - bo plodow zabijac nie wolno.warto zauwazyc jak znikomy jest to problem w polsce. ile kobiet zostalo poddanych w ostatnich latach zabiegowi legalnej aborcji? na palcach jednej reki mozna policzyc. zapewne wiecej osob zginelo w tym czasie od tak prozaicznych przyczyn jak kichniecie czy zabicie przez golebia.powstaje rowniez pytanie co z innymi przypadkami znanymi medycynie. np. rozdzielania blizniakow syjamskich.co w przypadku przeszczepow organow od ludzi zyjacych - przeciez osoba oddajaca organ moze umrzec lub potrzebowac np. 2 nerki w przyszlosci - czy powinno zatem zezwalac sie na takie operacje?czemu kosztem nerki mozna ratowac zycie, a nie kosztem embrionu?i co stanowi czlowieka? czy sztucznie hodowane organy to nie o krok za daleko? moze w nich tez znajduje sie "dusza" - przeciez w gruncie rzeczy plod powstaje z tej samej komorki co skora, tylko specjalizuje sie ona do bycia koscia, miesniem itd.
 • 2007-03-30 07:27 | małka

  przepraszam Twardowskiego za profanację

  A ja bym powiedziała: "Spieszmy się kochać embriony. Tak szybko odchodzą." [*]