Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gen gna od DNA do DNA

(2)
Nowe odkrycia pokazujące, że możliwa jest wymiana genów między gatunkami, każą zrewidować wiele darwinowskich reguł. Jednak obalając Darwina, wzmacniają tylko teorię ewolucji.
  • 2007-03-29 13:19 | Krzysztof

    Gatunki

    Ja się uczyłem i jeszcze niedawno czytałem, że zwierzęta należą do tego samego gatunku gdy dają płodne potomstwo? Czy cos w tym wzgledzie się zmieniło?
  • 2007-03-29 21:53 | rower

    Gatuki 2

    Oczywiscie definicja, że zwierzęta należą do tego samego gatunku gdy dają płodne potomstwo jest obowiazujaca. To definicja praktyczna. Tak mozna rzeczywiscie sprawdzic czy naleza czy nie naleza. Ale jesli maja bardzo podobne geny, to napewno beda dawaly plodne potomstwo. Dlatego definicja opisujaca podobienstwo genow jest po prostu pelniejsza, choc rownoczesnie o wiele mniej precyzyjna z punktu widzenia praktycznego. Bo co to znaczy, ze geny sa bardzo podobne?