Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sprzedaż leków w Internecie legalna

(2)
Posłowie przyjęli poprawkę Senatu zezwalającą na sprzedaż leków bez recepty w Internecie.
 • 2007-03-31 23:33 | ZNACHOR nie ZNACHOR

  Połowiczny sukces!

  Wiadomość ucieszyła mnie połowicznie. Dlaczego? - uważam, że dystrybucja wszystkich leków, także sprzedawanych na receptę, jest dużym ułatwieniem życia każdemu, kto ma dostęp do Internetu, a takich ludzi będzie ciągle przybywać! Możliwość kontroli w każdej internetowej aptece jest przecież taka sama jak aptek ogólnodostępnych! (czy dotychczasowy nadzór nad nimi jest wystarczający? - to osobny rozdział do dyskusji!!!). Frazesy o bezpośrednim doradztwie farmaceuty lub lekarza w sprawie nabycia leku przez pacjenta pozostają li tylko frazesami!!! Apteki internetowe mogą zatrudnić kompetentnych farmaceutów, którzy przy składaniu zamówienia udzielą tak samo wyczerpujących informacji na temat interesujących nas leków. A że cena niższa - to zmartwienie nadmiernie czerpiących zyski właścicieli aptek!!! Trzeba podkreślić, że możliwość nabycia leków w aptekach internetowych ułatwia życie ludziom samotnym i obłożnie chorym. Oni otrzymują lek bezpośrednio do domu, nie muszą iść do apteki!!!Jeśli zechcą zasięgnąć informacji lub porady - na pewno mogą ją uzyskać przez telefon! Dlatego uważam, że także leki dostępne wyłącznie na receptę powinny być realizowane w aptekach internetowych.
 • 2007-06-07 10:17 | Maciej Grzybowski

  Wiarygodność aptek internetowych

  Niestety wiarygodność aptek internetowych w Polsce jest słaba. Kwestie bezpeiczeństwa nie są w nich przestrzegane, prowadzone są przez osoby nie mające większego pojęcia o handlu w internecie. Mało kto w Polsce zwraca uwagę na szyfrowanie połączenia (SSL), bez czego na zachodzie nie wyobrażam sobie zakupów.

  Jedyną apteką jaka szyfruje połączenie i informuje o tym klientów jest www.aptekaotc.pl . Szyfrują nie tylko formularz ale wszystkie podstrony, dla mnie to pewność, że nikt nie podsłucha mojego połączenia i nie będzie wiedział, np. jakie strony przeglądam (pełna poufność). To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku aptek internetowych.

  W Polsce jeszcze dużo wody w wiśle musi upłynąć zanim handel w sieci będzie bezpieczny.