Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwa lata bez Jana Pawła II

(1)
Im dalej od śmierci papieża Polaka, tym ostrzej widać problemy polskiego katolicyzmu.
  • 2007-04-04 00:15 | Sianin

    Głębia

    Kościół ma kłopot, bo wydaje mi się, że świat go sporo wyprzedził. Kiedyś nadawał ton myśleniu, ideologiom. Krótko mówiąc - rządził. Dzisiaj pewnie bliższy jest kruchty.
    Obejrzałem wiadomośći telewizyjne. Nagabywani przechodnie usiłowali udowodnić, jakie znaczenie dla nich miały słowa JPII. Zweryfikować byłoby trudno. Nikt nie odwoływał się do konkretnych tekstów, do choćby jakiejś homilii.
    Przypomniała mi się taka historia, co zabrzmi jak anegdota, gdy w knajpie facet pod "dobrą datą" usiłował przekonać mnie jak jest "głęboko wierzący". Gdy zapytałem czym mierzy tę "głębokość" omal nie doszło do rękoczynów. W czym przeszkodził personel knajpy za co jestem mu wdzięczny!