Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obowiązkowy taniec ze śmiercią

(2)
Zmarł Kurt Vonnegut. Napisał kiedyś, że czas to złudzenie, więc głupotąjest płakać na pogrzebie. Ale pewności w tej kwestii nie ma.
  • 2007-04-12 14:11 | Kaś

    skojarzenie

    Rzeźnia nr 5 to inspiracja dla Labiryntu Fauna...Warto przeczytać książkę...
  • 2007-04-12 21:12 | J.S.

    brak słów

    W zasadzie to brakuje mi słów,by wyrazić jak bardzo Vonnegut poruszył mnie "Rzeżnią numer pięć".Dopiero po dwóch latach służby wojskowej zrozumiałem jak bardzo musiał przeżyć wojnę i jak z bólem w sercu usiłował opisać prawdziwą wojnę:ową krucjatę dzieci przeciwko dzieciom.Podejrzewam,że nigdy nie wyzwolił się z widoku palących się ciał.Stąd wzięło się zapewne jego ironiczne podejście do rzeczywistości.Po przeżyciu krucjaty nic już nie jest grożne,ani poważne.