Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mundurki niezgody

(9)
2007-04-12 18:19 | Polityka.pl
 • 2007-04-12 18:19 | Rachwal

  Dyscyplina....tak, pozory...nie!

  Mundurki - to bzdura!

  Wyglad studenta powinien byc
  prosty i schludny z dodanym
  tylko emblematem szkoly.

  Powinno sie zakazac i wyegzekwowac od studentow
  zakaz " pankowania " tj.
  kolczykowania sie, kolorowania wlosow itp
 • 2007-04-12 20:44 | ja

  mundurki

  pan ksiadz ma mundurek, czyli jest to dodre, co, nie?
 • 2007-04-13 00:03 | wojtek

  to jest konieczne , to demokracja

  To oczywiste dla kazdego kto widzial szkole w najbogatszym kraju swiata. Uczniow trzeba dyscyplinowac i wymagac od nich szacunku dla doroslych. Szkola to fundament panstwa.
 • 2007-04-13 09:53 | revel

  starszy wie lepiej

  Wszystko, co narzuca sie uczniom jest zle i ogranicza konstytucyjna wolnosc... ble ble ble. Dorosli krytykuja mundurki, bo nie lubia Giertycha (przekonania polityczne). Uczniowie - bo nie lubia Giertycha, bo nie pozwala im pic, bic nauczycieli i kolegow czy palic papierosow w ubikacjach na przerwie.
 • 2007-04-14 04:04 | Ojebejbe

  Jeszcze tylko mały krok...

  ...do tego,zeby nie bylo szkol koedukacyjnych, dzieci byly golone na lyso, a kazdemu tatuowany numerek na przedramieniu. A moze zabierzmy dzieci od rodzicow i je sami wychowajmy na neonaziste? W koncu Bog, Honor i Ojczyzna!
 • 2007-04-15 04:46 | Dohaeng

  Szkola w Chicago

  Zanim opisze jak wyglada problem mlodziezy w szkolach w Chicago musze podkreslic, ze jestem absolutnym przeciwnikiem Giertycha. A oto szkoly chicagowskie:
  1. Uczniowe nosza dosc umowne 'mundurki', np. jednakowego koloru T-shirty.
  2. Posiadanie telefonu komorkowego w klasie jest zabronione
  3. Nikt nikomu nie podpowiada i nikt od nikogo nie sciaga - jest to uwazane za klamstwo, a klamstwo w USA to naprawde powazna sprawa. Poza tym konkurencja.
  4. Nieobecnosci natychmiast wplywaja na obnizenie wszystkich ocen. Nie ma spozniania sie. Szkola uczy dyscypliny
  5. Istnieje godzina policyjna. Po godz. 21 mlodziez nie ma co robic na ulicy.
  6. Drzwi do klas maja okna - kazdy kto przechodzi moze zajrzec, co sie dzieje.
  7. Nauczyciel nie ma prawa opuscic klasy podczas lekcji (ew. musi miec zastepstwo).
  8. Szkola jest w bliskich stosunkach z rodzicami, ktorzy interesuja sie praca szkoly (to z ich podatkow ona fukcjonuje)
  9. Obowiazek nauki trwa do 16 r.z. Potem, jesli sie nie uczysz, wolna droga!
  10. Mlodziez do lat 21 nigdzie nie kupi alkoholu. Jesli ktos sprzeda alkohol niepelnoletniemu traci licencje i jest aresztowany.
  Popieram tego typu dysypline. A dlaczego jestem przeciw planom Giertycha? Dyscyplina w szkole chicagowskie ma miejsce w kraju demokratycznym i szkola takze jest demokratyczna. Mlodziez moze sie swobodnie wypowiadac na wszelkie tematy, moze wydawac gazetki szkolne itd. Jest przygotowywana do zycia w demokracji i do samodzielnosci pod kazdym wzgledem (pierwszym krokiem Irlandi do jej obecnego rozwoju bylo przejscie na typ szkonictwa amerykanskiego)
  Poska nie jest obecnie krajem demokratycznym i szkola polska takze nie jest demokratyczna. W takiej sytuacji pomysly Giertycha moga miec tylko skutki negatywne.
 • 2007-04-15 12:11 | egon

  Ja tam lubię

  Ja tam lubię mundurki, logo, czy gadżety. Lubię się identyfikować z firmą, miejscem, czy grupą. I lubię siedzieć pod płotem lotniska Okęcie z pomarańczową kamizelką "Warsaw Spotters".
 • 2007-04-15 15:35 | WALDEK

  kubraczki

  Oj znowu kolesie zarobią kasę.