Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ziemia-bis?

(4)
Uczonym udało się zaobserwować planetę spoza Układu Słonecznego, która niezwykle przypomina Ziemię.
 • 2007-04-25 14:54 | zdzichul

  czyli przeprowadzka?

  Czyli przeprowadzamy sie na Ziemie-bis czy nie? W tekscie nie ma informacji jak dlugo bedzie zyc gwiazda Gliese 581? Czy czeka ja dluzsze zycie niz 6 miliardow lat zycia naszego slonca i czy to odkrycie pozwoli nam umknac przez naszym umierajacym sloncem?
 • 2007-04-25 16:09 | Ewald

  Ciekawe odkrycie

  Czerwone karły to najbardziej rozpowszechnione gwiazdy we Wrzechwśiecie. Powyższe odkrycie jest więc niezmiernie interesujące. Emitują one tak słabe promieniowanie, że ich życie sięgać może nawet bilionów lat. Z drugiej strony taka bliskość planety może spowodować synchronizację obrotów (Ziemia - Księżyc). Swoją drogą ciekaw jestem na jakiej podstawie wywnioskowano zasięg temperatur na nowo odkrytej planecie. Szkoda, że Autor nie podał linka do pełnej informacji.

  Zastanawia mnie też, czy ludzie z SETI już nastawiają satelity na nasłuch... ;)

  Pozdrawiam.
 • 2007-04-25 16:10 | Ewald

  podał

  Podał link, ale przeoczyłem ;)
  Przepraszam :>
 • 2007-04-25 21:04 | Loty

  Odległość

  Podobno bedzie sie tam leciec 300mln lat polecimy jak beda statki o napedzie światła