Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Bez żarliwości o wolności

(4)
Dokładnie 300 lat temu, 1 maja 1707 r., pierwszy raz zebrały się połączone parlamenty Anglii i Szkocji. Powstała Wielka Brytania. Miało to być scalenie obu narodów, ale w istocie dumni Szkoci podporządkowali się Anglikom. Jak na tym wyszli?
 • 2007-05-03 10:31 | Rezydent

  Cala prawda

  Szkoci to taki wspolczesny starozytny egipt - kisza sie we wlasnym sosie, cisna jeden z drugim i dlatego sa jacys tacy nienormalni i tepi.
 • 2007-05-03 14:14 | gosc

  do rezydenta

  nienormalni i tepi?
  Szkoci to wspaniali, ciepli ludzie, dumni ze swojej kultury ale nie odczuwajacy potrzeby osobnosci, wywalczenia niepodleglosci wojna, zabijaniem. Sa swoi a nie musza sie z tym obnosic
 • 2007-05-04 22:58 | kauzer

  Szkocja na własna odpowiedzialność

  Szanowni Państwo, przecież Szkoci (przynajmnjiej Ci którzy głosują w wyborach) są dorośli. Zaakceptujmy samodzielną, suwerenną "Szkocję na własną odpowiedzialność". Szanowni Internauci, zdawajmy sobie też sprawę z konsekwencji ewentualnego niepowodzenia samodzielnego bytowania tego kraju na arenie europejskiej. Koszta społeczne i ekonomiczne niepowodzenia mogą być ogromne. Twierdzę jednak, że każdy świadomy swojej tożsamości naród ma prawo do suwerenności i wolności. Może im sie uda. Może uda im się stworzyć niezależne od Wlk. Brytanii, stabilne politycznie i gospodarczo prosperujące państwo. Może zarobią na eksporcie kiltów? Nie wiem, może na whisky, albo dudach. Nie wiem, ale dajmy im sróbować. Pozdrawiam.
 • 2011-12-30 12:33 | rpq

  Re:Bez żarliwości o wolności

  Szkoci dostarczyli Wielkiej Brytanii dużo większego kontyngentu - licząc proporcjonalnie do liczby ludności - naukowców, podróżników i budowniczych Imperium niż Anglicy. Była więc Szkocja w swojej skali silniejszym motorem dla Imperium.

  Hmm, takie statystyczne fikołki, aby udowodnić tezę. Krajem, który ma największą liczbę noblistów w przeliczeniu na głowę jest Islandia. Ma dokładnie ... jednego noblistę. Gdyby Anglia przyłączyła do WB Islandię, to dostarczyłaby ona jeszcze większego kontyngentu - licząc proporcjonalnie do liczby ludności :).