Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Królewna i rekin

(3)
W niedzielnej drugiej turze wyborów prezydenckich we Francji zmierzą się socjalistka Ségolène Royal i konserwatysta Nicolas Sarkozy.
 • 2007-05-04 17:18 | Obserwator

  Francja

  Nie wiem czy wygra Sarko czy Sego. Z jednej strony dosyć już tej chorej prawicowej propagandy, ale z drugiej Sarkozy ma więcej doświadczenia i raczej nie powinniśmy się po nim spodziewać bezczelnych wypowiedzi w stylu Chiraca. Natomiast Royal, stonowana, ale popełnia gafy, zresztą ingnorantka jak większość Francuzów. Najważniejsze dla nas jest to, żeby następna głowa państwa francuskiego potrafiła się dogadać z naszym rządem, a co za tym idzie Polska powinna na tym jak najwięcej skorzystać (np. całkowite otwarcie francuskiego rynku pracy dla Polaków).
 • 2007-05-04 17:33 | Obserwator

  Francja

  Jeśli mówimy już o Francji, co Waszm zdaniem łączy te dwa kraje?
 • 2007-05-05 14:31 | Jolanta Grudzien

  Rzetelnosc w tlumaczeniu artykulu francu

  Dlaczego tyle jest komentarzy w Polsce na temat debaty miedzy Sarkozy i Royal popierajacych Royal?We Francji po debacie zgodnie oswiadczono, ze Sarkozy mial przewage, ze mial lepsze argumenty, jest bardziej kompetentny, ze sprawdzil sie wczesniej bedac ministrem finansow i ministrem spraw wewnetrznych. Royal uzywala sloganow, rzucala hasla. jednym z nich bylo : "Wszystko tylko nie Sarkozy" i to ja zgubilo. Sarkozy proponowal rozwiazania dotyczace problemow, ktore nurtuja obecnie Francuzow. Doceniam Royal, doszla wysoko jako kobieta w swiecie zdominowanym przez mezczyzn. Jest to jednak nie wystarczajace zeby tym razem wygrac wybory prezydenckie we Francji.