Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strajkowy klincz

(3)
Nie da się szybko i bezboleśnie podnieść lekarzom pensji bez naruszenia całej konstrukcji systemu ochrony zdrowia.
 • 2007-05-15 19:32 | Jan

  Lekarze

  Da sie da. Trzeba tylko we wszystkich gabinetach lekarskich zamontowac kasy fiskalne. Pozwolic pacjentom na odliczanie kosztow leczenia od podatku. Scisle rozliczac gabinety lekarskie z przychodow. Pobory podniesc tylko chirurgom, anestezjologom tj tym specjalistom ktorzy nie prowadza praktyki prywatnej. Pozostalym pozostawic wynagrodzenie na dotychczasowym poziomie. No i rozliczac ale gruntownie. Pieniadze sie znajda.
 • 2007-05-16 15:24 | Radecki

  Podwyżka czy reforma?

  Witam!Dokładam tu wpis z blogu pani Janiny Paradowskiej.Ja jeszcze w kwestii strajku lekarzy.Wszystkie media stosując ’skrót myślowy’ prawie jednym głosem, mówią ‘oni chcą podwyżek’.Ten ’skrót myślowy’ nie wynika zresztą moim zdaniem z jakiejś stronniczości mediów, lecz raczej z ich współczesnej natury. (Tabloidacja to się mówi, czy jakoś tak)Tymczasem lekarze deklarują (przynajmniej niektórzy), że chodzi nie tyle o podwyżkę pensji, co o reformę służby zdrowia, która w konsekwencji podwyżkę przyniesie.O taką reformę -> http://www.lekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=190&Itemid=245&lang=plNie jestem specjalistą, ale przeczytałem i… mnie się podoba.Niestety nie wierzę, aby aktualny Rząd, a zwłaszcza Minister Zdrowia mieli siłę i ochotę aby coś podobnego przeprowadzić.Już prędzej faktycznie podniosą lekarzom pensje… a nam podatki :(PozdrawiamRadecki
 • 2007-05-17 09:45 | Maciek

  Re: Lekarze

  Witam Pana,pozwolę sobie skomentować Pański post. Zgodzę się, iż anestezjolog nie może prowadzić praktyki prywatnej bo nie ma jak, chirurg może i to z bardzo dobrym skutkiem. Chirurdzy nie przeprowadzają tylko bardzo skomplikowanych zabiegów, do których potrzebny jest specjalny sprzęt. Praca chirurga to także drobne zabiegi, które to można wykonywać w prywatnych gabinetach.Niektórzy lekarze, w związku ze swoją specjalizacją mogą przeprowadzać tzw. "wizyty domowe". Proszę sobie wyobrazić lekarza, który niesie dwie torby, w jednej ma kasę fiskalną a w drugiej swój ekwipunek.Po trzecie, prywatna praktyka jako przyjmowanie indywidualnych petentów to kropla w zarobkach lekarzy. Prywatna praktyka w większości przypadków oznacza współpracę w NZOZ, albo przychodniami, którym trzeba wystawić fakturę za wykonane usługi.Reasumując, lekarzy to nie jest zbrodnicza organizacja mająca w statucie okradanie społeczeństwa tylko pomaganie temu społeczeństwu i chcą otrzymywać za to godziwe zarobki. Jestem zdecydowanym zwolennikiem podniesienia pensji lekarzom i jeszcze większym prywatyzacji systemu opieki zdrowotnej. Wprowadzenie systemu ubezpieczeń prywatnych i likwidacji NFZ. Czy zastanawiał się Pan kiedyś dlaczego średnia pensja w NFZ jest półtora raza większa niż pensja lekarza, który jednak ratuje ludzkie życie??Pozdrawiam