Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fragment książki "Chrystus z karabinem na ramieniu"

(2)
W sposobie, w jaki giną Guevara i Allende, jest jakaś bezwzględna determinacja, jakaś świadomie wybrana nieodwracalność, jakaś szalona godność...
  • 2007-05-21 23:37 | Maciej Winklas

    Allende lepiej by zrobił gdyby odszedł

    Slavador Allende był jednym z najbardziej nieudacznie działających politykow socjalistycznych w Ameryce Łacińskiej. Duzo lepiej by zrobił gdyby w porę odszedł ze stanowika, nie musiałoby wtedy dojsc do rozlewu krwi. Kapuściński przedstawia go jako idealistę skłonnego do poświęceń ale można spojrzec z drugiej strony i zobaczyć w nim upartego osła, który nawet u schyłku chce dalej byc przy władzy. Allende popełnił tyle błedów że ich omówienie wymaga wydania wielostronnerj publikacji i niestety poniósł za nie najwyższa karę chociaż gdyby był tak odpowiedzialnym politykiem uratowałby Chile przed samym sobą na długo przed tem niż uczyniła to junta.
  • 2007-05-21 23:43 | Maciej Winklas

    dodatkowo

    p.s. fakt iż ksiązka została wydana w roku 75 nie dodaje jej w zaden sposób wiarygodności. Nie twierdze że Allende był złym człowiekiem czy politykiem ale jedno jest pewne prezydentem beznadziejnym, a tworzenie z niego ikony wolności i odpowiedzialności jest w rzeczy samej nieznajomościa histori Chile.