Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Leczenie na słowo honoru

(2)
Sfinansowanie podwyżek dla lekarzy musiałoby pociągnąć za sobą rezygnację z innych wydatków i trzeba by mieć odwagę powiedzieć społeczeństwu, z czego rezygnujemy.
  • 2007-05-22 03:42 | Bobola

    Uczyc sie od lepszych

    Zamiast szukac naszej polskiej drogi do powszechnych swiadczen medycznych spojrzmy co na temat sluzby zdrowia lub jej odpowiednikow pisza ludzie zawodowo zajmujacy sie administracja uslug zdrowotnych. Nalezy wziac pod uwage ceny uslug, komfort pacjentow zakres swiadczen i wiele innych czynnikow. Nie bede tu wdawal sie w detale odsylajac zainteresowanych do badan zrodlowych. Ogolny wynik opublikowany niedawno jest nastepujacy. Najgorsze swiadczenia zdrowotne sa serwowane w USA i Kanadzie. Tam na opieke zdrowotna wydaje sie najwiecej natomiast korzysci jakie czerpia pacjenci sa niewspolmiernie male. Natomiast w efektywnosci wydatkow i zadowaoleniu pacjentow przoduja Niemcy. Stad prost wniosek. Studiujmy rozwiazania naszego zachodniego sasiada probujac przejac bac czesc badz calosc jego systemu.
  • 2007-05-23 08:23 | lekarz USA

    "najgorsze swiadczenia w USA"

    Pracuje w USA jako lekarz 8 lat ( wliczjac 3 lata rezydentury po zdaniu nostryfikacji". Wiem ze w ubieglym roku opublikowano raport na temat efektywnosci sluzby zdrowia ( bodajze byl to raport WHO bioracy pod uwage wskazniki takie jak umieralnosc noworodkow, srednia dlugosc zycia i podobne. I rzeczywiscie USA byly w tyle za innymi krajami wysoko rozwinietymi. Tyle ze to nie dowodzi ze medycyna amerykanska jest gorsza - wskazniki na ktorych opieral sie ten raport to pochodna nie tylko medycyny ale calej opieki socjalnej, struktury spolecznej, stylu zycia. W USA medycyna jest na ogromnie wysokim poziomie, wykonuje sie wiele zabiegow tzw high tech - i to one napedzaja ceny. Nie mam porownania bezposredniego z Europa Zachodnia - nigdy tam nie pracowalem. Moge tylko zacytowac stwierdzenie kolezanki Niemki z lat rezydentury , ktora przyjechala z Niemiec Zachodnich - robila tam specjalizacje z neurologii, przez siedem lat nie dopuszczano Jej do egzaminu (system ordynatorski, jak w Polsce - lobby nie chce konkurencji), w USA rezydentura trwala 4 lata, dziewczyna mowila ze w ciagu roku widziala wiecej wysokiej klasy procedur ( MRI, PET, TEE itp) i nauczyla sie wiecej niz w Niemczech przez 7 poprzednich lat.