Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pochwała głupoty

(2)
Romans z tekstem to w szkole zjawisko coraz rzadsze. Dotychczasowy kanon na romansowanie pozwalał.
  • 2007-06-04 21:13 | Bobola

    Inzynierowie dusz w ataku

    Przeczytanie wszystkich pozycji z listy lektur obowiazkowych nie zrobi ucznia znawca literatury ani nie przetworzy maturzysty w intelektualiste. Wszystko czego mozna oczekiwac to pewna znajomosc tych pozycji literatury ojczystej, ktore wydaja sie ksztalcic pozadane postawy obywatelskie oraz moga stanowic pomost miedzy pokoleniami Polakow. Z tego wzgledu znaczenie drugorzedne maja najwieksze nawet dziela literatury obcej czy eksperymenty tworcze, ktore zdrowa mlodziez traktuje i tak jako nudziarstwo. Niewatpliwie proponowane curriculum jest dosyc ubogie i mogloby byc wzbogacone lepszymi pozycjami. Moim marzeniem bylby na przyklad temat maturalny "Wies polska na przestrzeni dziejow na podstawie powiesci: "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, "Placowki", Boleslawa Prusa, "Chlopow", Wladyslawa Reymonta i "Raz do roku w Skirolawkach" Zbigniewa Nienackiego." To oczywiscie tylko marzenie, ale pierwszy krok we wlasciwym kierunku zostal juz dokonany.
  • 2007-07-10 08:39 | hortensja

    'inżynierowie dusz....'

    Oczywiście, najlepiej kisić się we wlasnym sosie i zamknąć na wszelkie glosy z zewnątrz, tak aby inne poglądy nie mogly znależć miejsca w glowach mlodzieży,będzie mozna potem lepiej nimi manipulować Gratulacje,argument godny Giertycha.