Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podjąć pana pod kolana

(3)
Rozmowa z prof. Januszem T. Hryniewiczem, socjologiem, o tym, jak bardzo wciąż tkwimy w feudalizmie
 • 2007-06-06 16:42 | tss

  Nasz folwark.

  Widzę dobre lekarstwo na ten stan spraw, mianowicie wychowanie emocjonalne. Wielkość miejsca na komentarz utrudnia rozwinięcie kwestii. Pozdrawiam, tss
 • 2012-08-22 15:02 | ArWl

  Re:Podjąć pana pod kolana

  W mojej ostatniej firmie krazylo okreslenie "plankton" na personel ponizej poziomu managerskiego. Zreszta prosze zauwazyc, ze przyjelo sie utozsamianie organizacji wylacznie z kierownictwem. Personel czyli specjalistow i pracownikow traktuje sie jako aktywa kosztowe. Wiedza i doswiadczenie biora sie z powietrza? Wedlug polskich managerow chyba tak.

  Uwaza sie, ze Polacy sa indywidualistami. Moim zdaniem to nie prawda. Przecietny Polak ma tak duze problemy nerwicowe, ze nie tyle chce byc indywidualista bo byc indywidualista wymaga odwagi i odpowiedzialnosci. Przecietny Polak raczej nie potrafi pracowac w zespole.
  Przecietny Polak to przewaznie zestresowany, zagoniony i zastraszony szczurek bojacy sie wlasnego cienia. Taki chlop panszczyzniany, ktory zanim podejmie decyzje to najpierw musi zapytac co zona o tym mysli.
  Tacy sa przecietni pracownicy i tacy sa ludzie na samym szcczycie wladzy w Polsce.
  Czy spotkaliscie sie z zatrudnianiem ludzi ze wzgledu na lojalnosc wobec przelozonych (bo przeciez nie wobec korporacji, byc lojalnym mozna tylko wobec osob) i dyspozycyjnosc?
  Statystyki pokazuja, ze jest to powszechne. Jak w takim razie mozna budowac podstawy pracy zespolowej przy takim podejsciu managerow?
 • 2013-09-08 10:23 | jacek polewski

  Re:Podjąć pana pod kolana

  mówimy o e-nowoczesności opartej na wiedzy, a książki nie można kupić. Nie wspomnę o wydaniu elektronicznym na Kindla i na inne elektroniczne czytniki. Czyżbym był folwarczny i nie umiem szukać ?