Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mocarstwo pierwiastkowe

(8)
 • 2007-06-13 19:02 | Piotr Stryjewski

  Kłopoty z liczeniem

  Niestety, widać, że Pan Jacek Żakowski ma problemy z matematyką.W tabeli podał pierwiastki 2, 4 oraz 8 stopnia, a nie 2, 3 i 4. Podobnie w przypadku drugiej tabeli pierwiastek 7 stopnia z 40 to nie 1,06 (to w przybliżeniu pierwiastek 64 stopnia). Pierwiastkowanie pierwiastka podwaja jego stopień, nie zwiększa go o jeden.
 • 2007-06-14 07:36 | beobachter

  Stan ducha

  Im gorzej, tym lepiej. To filozofia oddająca stan ducha Żakowskiego, Polityki et consortes. Niestety także czytelników tegoż pisma (vide wynik głosowania powyżej).
 • 2007-06-14 09:47 | Marek

  Idea niezrozumiala

  Idea pierwiastkowania glosow po prostu nie moze byc zaakceptowana przez kogokolwiek w Unii dlatego, ze jest zupelnie niezrozumiala dla zwyklego Europejczyka. Nikt jeszcze nigdy nie liczyl glosow w tak skomplikownay sposob. Gdyby Unia zgodzila sie na pomysl Kaczorow to osmieszylaby sie w oczach francuskiego rolnika i niemieckiego robotnika. Propozycja Kaczorow juz z tego powodu jest absolutnie nie do zaakceptowania przez kogokolwiek myslacego normalnie. Unii latwiej bedzie przelknac wykluczenie Polski niz zaakceptowanie durnych pomyslow polskich populistow. Jesli Polska zlozy weto to sadze, ze dojdzie do zamrozenia stosunkow z Unia i zawisnie nad nami grozba wykluczenia z nadzieja, ze po wyborach Kaczory znikna z rzadu, a pozniej Kaczor L z prezydentury.
 • 2007-06-14 17:49 | Piotr

  Idea niezorumiała??

  Marek: cóż za jałowy komentarz.Przeciętny głosujący nie pojmuje metody Sainte-Lague'a czy d'Hondta, a to jakoś nie stanowi przeszkody w ich stosowaniu. Równie dobrze można użyć przeliczników liniowych, logarytmować, ale sądzę, że nie o to chodzi.Problem tkwi w czymś innym, w organicznej nieumiejętności Polaków dogadywania się, zawierania kompromisów i współpracy na arenie międzynarodowej. Zauważmy, w ilu kwestiach mówi się o możliwości wetowania ustaleń, a ile o tworzeniu koalicji państw, by jakąś sprawę *wspólnie* przeprowadzić we *wspólnocie* europejskiej.I nie ma wielkiego znaczenia, kto aktualnie rządzi. Jaki naród taka władza, jaka władza taki naród.
 • 2007-06-14 19:57 | beobachter

  odpowiedź Markowi

  Gdybyś tak jak ja żył 25 lat w Niemczech, to zrozumiałbyś na czym polega sztuka bronienia własnego interesu. Nie wiem ile masz lat, ja mam 62, ale mentalnie oceniam Cię na ok. 15. Jeśli tak, to życie może Cię jeszcze czegoś nauczy.
 • 2007-06-17 12:47 | Roman

  Nieznajomość matematyki szkodzi

  Redaktor Żakowski nie dość, że nie wie co to jest pierwiastek n-tego stopnia, to nawet -- będąc dziennikarzem piszącym o polityce! -- nie zadał sobie trudu sprawdzenia, jakie jest matematyczne (z punktu widzenia teorii oceniania siły głosu) uzasadnienie wag pierwiastkowych. A przecież to było wiele razy publikowane w różnych miejscach w Sieci. Ignorance is bliss.
 • 2007-06-17 16:31 | kasia

  Pierwiastek dla Niemcow

  Pomysl z pierwaistkiem jest swietny. Po zaakceptowaniu Polska podzieli sie na cztery czesci po 9 milionow i dzieki temu bediemy my Polacy posiadac 4x3=12 glosow. Bedzie to dwa razy wiecej niz obecna propozycja.Problem w tym iz Niemcy moga sie podzielic na swoje 20 landow i beda mieli nie 9 glosow a 40. Nikt nam nie zagwarantuje iz to nie nastapi.Dobrze by bylo gdyby nasi politycy musieli zdac egzamin z matematyki, chociazby na poziomie podstawowym.
 • 2007-06-18 10:10 | Jan P.

  Do Marka

  Dlaczego obrone narodowych interesow uwaza sie w Polsce za cos nienormalnego i nagannego.