Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na weselach nie tańczę

(3)
Na weselach nie tańczę
 • 2007-06-23 17:10 | a.

  różności

  bo W.S. nie ma sobie równych, a jeśli ma, to Ci ludzie nie są znani..
 • 2009-11-29 12:57 | wsiowy

  Re:Na weselach nie tańczę

  Nowego filmu reżysera jeszcze nie widziałem, ale Wesele, mną wstrząsneło.Bardzo, bardzo pozywnie.Mieszkam kilka dekad na wsi"królewiackiej"-Kongresówka, i trudno się nie zgodzić ze scenariuszem filmu. Obraz, naturalnie jest przerysowany, ale w dużej mierze prawdziwy. Panie Wojciechu, na głębokiej prownicji jest jeszcze do opisania/osmieszenia wiele mechanizmów, zwłaszcza związanych z budowaniem tzw.społeczeństwa obywatelskiego,tj. funkcjonowania mechanizmów wyborczych, kreowania radnych, wojtów, rządzących lata, nierówności w ocenie ludzi przez prownicjonalne sądy, wszechobecnego kościoła i klerykalizmie. Gdy się pan bliżej przyjrzy temu, to na długo panu, nie zabraknie tematów. Wystarczy, czytać prowncjonalna prasę.
 • 2014-10-19 17:41 | urodzony i wychowany na podkarpaciu

  Re:Na weselach nie tańczę

  Smarzowski 100 razy lepiej od Wyspiańskiego portretuje nasze "strojenie pawich piór" i wywlekanie złotego wora "ludziskom przed slipie". Gdyby Wyspiański miał kamerę to podejrzewam że taki sam film by nakręcił. Od jego czasu nasze 3 najsilniejsze cechy narodowe - chciwość głupota i zawiść - nic sie nie zmieniły. I nie jest to tylko cecha ludu ze wsi ale CAŁEGO naszego społeczeństwa. Brawo Smarzowski! Wreszcie Wyspiański i Duda-Gracz mają odpowiednika w świecie filmu.