Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Domy dziecka nie są dla dzieci

(3)
Rozmowa z prof. Kevinem Browne'em, dyrektorem Centrum Psychologii Rodzinnej i Sądowej na Uniwersytecie w Birmingham, o tym, dlaczego nie powinno się umieszczać dzieci w domach dziecka i jak przekonać o tym władze
 • 2007-06-29 23:18 | tss

  Domy dziecka nie są dla dzieci.

  Domy dziecka nie są dla dzieci, ale przydają się łącznie z dziećmi tym, którzy traktują je przedmiotowo, instrumentalnie?

  Może nawet nie zdają sobie z tego sprawy?
 • 2007-07-03 00:35 | tss

  Koszty utrzymania

  1. Informacje zasłyszane:
  - w domach dziecka w Polsce przebywa 20000 dzieci,
  - koszt utrzymania jednego dziecka w domu dziecka wynosi 3000 zł/m-c.

  Jeśli powyższe jest prawdą to utrzymanie domów dziecka w Polsce kosztuje rocznie 720 mln zł.

  2. Wniosek, że mnogość dzieci znajdujących się w domach dziecka może wynikać z niedoboru rodzin zastępczych jest logiczny?

  3. Może gdyby rodzinom zastępczym proponowano na utrzymanie dziecka po 1500 zł/m-c, to:
  - dzieci wychowywałyby się w rodzinach?
  - na utrzymanie tych dzieci budżet wydałby o wiele pieniędzy mniej?..

 • 2007-09-06 06:08 | anita sztajglik

  naglasniajcie te sprawe

  dziekuje wam z calego swerca ze sie tym zajmujecie ze i was to boli i ze w koncu ktos uswiadomi tym ludziom co sie dzieje i czego te dzieki potrzebuja.Prosze was naglasniajcie te sprawe,rubcie bilbordy by pokazac ludziom ich glupote,przeciez te dzieci musza miec szanse,Co ja maly pojedynczy czlowiek moge zrobic?powiedzcie ,zrobie...trzymam kciuki za was i za te maluchy ,ktorym trzeba pomoc