Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zanim wyruszysz w plener i zaczniesz ćwiczyć

(3)
2007-07-12 01:02 | Polityka.pl
  • 2007-07-12 01:02 | Piotr Nowak

    Strzez sie slonca

    Czytam i nie wierze. Jak mozna doradzac w tak amatorski sposob wyraznie nie wiedzac o czym sie pisze i nie rozumiejac tematu. W rozdziale "Strzez sie slonca wg autorow krem ktory przpuszcza 1.6% promini UV nie jst dwukrotnie skuteczniejszy od tego ktory przpuszcza do naszej skory 3% (dokladniej liczac chodzi o 1.66% i 3.33%), a zaledwie o 1.5%. Rozumiem ze autorzy chca raczej poruwnac wartosci promieniowania pochlonietego czyli 96.67 z 98.34% i wtedy roznica wychodzi im mala. A kogo obchodzi to co zstalo pochloniete? Liczy sie to co dotarlo do skory. Nalezy uwzgledniac dawke (dose) ktora oblicza sie mnozac natezenie promieniowania razy czas. Z prostych obliczen wynika ze krem o wspolczynniku 60 pozwala na dwukrotnie dluzsze przebywanie na sloncu niz krem o wspolczyniku 30 nim nasza skora otrzyma taka sama dawke promieniowania. Tyle o fizyce, a teraz jezyk polski. Skora cierpnie gdy czytam "jesli calkowite promieniowanie podzielimy przez numer faktora...". Kochani, w czym autorzy broszurki sa mocni? w naukach scislych czy humanistycznych? Na polski, angielskie "factor" tlumaczy sie wspolczynnik. Powinno byc -
  • 2007-07-12 01:13 | Piotr Nowak

    Strzez sie slonca.

    Czy pan "A" ktory przeczytal 50 ksiazek na temat histori sztuki ma na ten temat wieksza wiedze niz pan B ktory przeczytal 1 karteke? Wedlug autorow rozdzialu "Strzez sie slonca" w broszurce "Wzmocnij sie" absolutnie nie. Iloscc prac z histori sztuki liczy setki a nawet tysiace czy dziesiatki tysiecy prac, a zatem wiedza pana "A" w stosunku do pana "B" jest tylko wieksza o jakies marne ulamki procenta. Zgodnie z tytulem broszury polecam - Wzmocnij sie - nim zaczniesz pisac.