Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Paranoja polityczna

(6)
Paranoja, histeria, furia – to określenia używane ostatnio dla opisania tego, co dzieje się w Polsce. Ale czym jest paranoja i czy istnieje jej odmiana polityczna?
 • 2007-07-18 17:42 | Kurt Gödel

  Paranoja a logika

  Czytalem o ciekawej definicji paranoi w jednej biograficznej ksiazce o pewnym matematyku i wybitnym logiku XXw. Wg slow pewnego psychiatry (ktory odniosl sie do tej tragicznej postaci) nie ma istotnej roznicy miedzy paranoja a logika, bowiem paranoja charakteryzuje sie niezwykla logiczna spojnoscia. Paranoja jest rozumem w amoku, bezustannym poszukiwaniem sensu ukrytych znaczen i otaczajacych nas zdarzen. W pewnym sensie paranoik nie potrafi wyznaczyc granicy swoich poszukiwan, bo tej granicy nie da sie zdefiniowac...
 • 2007-07-19 01:52 | sesimbra

  Jeden z ciekwszych tekstow

  Jakie mozna bylo przeczytac w oatatnich miesiacach. Panie Redaktorze, chyle czola. Skojarzenia jak wiadomo to przeklenstwo, pozostawmy je paranoikom... Bylo tam cos o Meksyku, Autorzy ksiazki maja racje, znam Meksyk od trzech lat z gorka i zgadzam sie pelni z teza o frustracji tego spoleczenstwa spowodowanej nierownoscia klas. To cisnienie narasta, dokad doprowadzi nie wiadomo, mozna snuc przypuszczenia. Jak w zakonczeniu: mozna jedynie bedac swiadomi zagrozen przygotowac sie na lepsze. W znaczeniu negatywnym...Pozdrowieniasesimbra
 • 2007-07-20 23:44 | Maria W.

  Skojarzenia i wnioski

  Skojarzenia nasuwają się same, wnioski również. Ale ponieważ paranoja to stan patologiczny, a więc choroba, a trudno obwiniać chorego o to, że jest chory, należy po prostu zadbać o to, by nieszczęsny człowiek dotknięty paranoją nie sprowadził nieszczęścia na innych, a przede wszystkim na cały kraj.
 • 2007-07-22 10:15 | pluto281

  Paranoja polityczna

  Wszystkie objawy, jakie stwierdzamy u miłościwie nam rządzących całkowicie pasują do opisanych w książce i artykule.Takich ludzi trzeba po prostu leczyć, a nie dopuszczać do decydowania o losach kraju. Ludzie dotknięci tym schorzeniem powinni być pozbawieni praw obywatelskich, a co najmniej biernego prawa wyborczego!Groźne przypadki Stalina i Hitlera są jak najbardziej znamienne.
 • 2007-07-25 13:30 | mt

  poparcie dla faktow

  Trzeba poslugiwac sie otwartym tekstem.Zaprezentowany artykul jednoznacznie wyjasnia poprzez definicje paranoi i jej szczegolowy opis motywy i podstawy dzialania Kaczynskich.Sa to ludzie bez watpienia zaatakowani ta choroba.Poczynania w latach osiemdziesiatych i obecnych dowodza,ze wszystkie terminy ujete w tekscie posuja do cech charakterologicznych obydwu braci.SESIMBRA wiesz o co chodzi a uciekasz/moze z tchurzostwa/do Meksyku.Brawo Panie Baczynski!!
 • 2007-08-02 19:12 | kaem

  Mr.

  Wszystko w tekscie Robinsa i Posta pasuje do rzeczywistosci nawiedzonej, watpliwosci trudno by szukac. Pytanie jednak jest jedno: jak Strateg Wszechczasow zamierza w ostatecznej rozgrywce wykorzystac patologie calkowicie przez siebie wytworzona? Bo ze on do tej rozgrywki zmierza konsekwentnie oraz skutecznie jak dotychczas, widac na wszystkich zalaczonych obrazkach prasy swiatowej.Wyglada na to, ze juz wpadamy w sidla kacze, albo nawet i w te w tekscieRobinsa i Posta zawarte. I sklonni jestesmy dzisiejsza dziwnosc BzduryIV-go wymiaru tlumaczyc "choroba" delikwenta. Gdyby jakis lekarzyna wPomrocznej (za albo i bez lapowki) taka diagnoze wystawil, to dopiero sp.Niccolo Machiavelli by rechotal w grobie! I to chyba pierwszy raz od 600lat! Kaczyzm bowiem jest strategia bezdusznie i na zimno planowana i w zycietego nieszczesnego kraju wcielana w stylu wlasnie machiavellizmu. Objawyparanoidalne zostaly zas skrupulatnie skopiowane z tekstow naukowych iinnych i doskonale wplecione w nierzeczywista rzeczywistosc moherowa. Jakonajzupelniej swiadomy dodatek do kaczego machiavellizmu. I znowu to samopytanie sie cisnie: w jakim celu Genialny Strateg rznie, i to beznajmniejszej zenady, najwiekszego dzisiaj czuba Europy?Jesli znajdzie sie odpowiedz na powyzsze pytanie to moze i ratunek nadejdziedla demokracji nadwislanskiej. I juz wiecej nie bedzie powtorek z historiieuropejskiej, gdzie wladza zdobyta 27-ma procentami glosow przeradza sie wewladze absolutna, a narod balwochwalczo i nieoryginalnie pokrzykuje: HailMaryja! kPS. Biedny Machiavelli podobno nieslusznie byl posadzony o podle praktykizmierzajace do zdobycia wladzy. On je rzekomo tylko OPISAL w ksiazce "ThePrince" na podstawie politycznych podlosci watykanskiego Cezarego Borgii. Wzycie nic nie wcielal. Natomiast Polski Maly Ksiaze zaczal od wcielania. Ksiazke napisze po fakcie.PS.2 Na pytanie o celowosc swiadomego stosowania objawow paranoi patologicznej w codziennych poczynaniach naszych orlow z plaskimi dziobami, odpowiedz juz jest stopniowo dawkowana gawiedzi wyborczej. Na poczatek poszlo: no a popatrzcie z jakimi to koalicjantami ja musze te IV-ta Najpomroczniejsza budowac!