Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mizantrop i koryfeusz

(2)
O Bergmanie zrobi się głośno już tylko ten jeden jedyny raz: kiedy od nas odejdzie, pisaliśmy pół roku temu. Stało się - Ingmar Bergman umarł dziś, w domu na wyspie Faaroe u północnych wybrzeży Gotlandii. Miał 89 lat.
  • 2007-07-30 14:12 | Arkadius

    tekst z 19 marca 2007 roku

    Szkoda ze o tak wielkich w takiej chwili wypycha się polityka starym tekstem.Zabrakło konceptu czy są ważniejsze sprawy?http://mac-foto.net/kupper/
  • 2007-07-30 17:51 | Bernard

    Jedenastak Bergmana

    Mozna odbierac film na dwa sposoby. Mozna ogladac i podziwiac jednoczesnie. Ingmar Bergman czesto mowil,ze byl pod wplywem Kurosawy, kiedy robil film "Jungfrukällan" (Zrodlo dziewicze) byl swiadomy wplywu na niego. Mozna byc pod wplywem takze nie wiedzac czyli nieswiadomie. Kiedy sie oglada wiele filmow, pewne rzeczy zostaja w pamieci i to w jakis sposob wplywalao na tworczosc filmowa Bergmana.Woody Allen, wrecz otwracie przyznaje sie do wplywow Bergmana na jego filmy. Podobnie jest z muzyka jak z filmami Bergmana, zawsze cos zostaje w pamieci. Bergman swego czasu sporzadzil swoja jedenastke filmow, ktore na niego mialy wielki wplyw.Te filmy zostaly pokazane na w Göteborgu na 18.festiwalu filmowym. Nieczesto udzialal wywiadow, rzadko wypowiadal sie na temat polityki...najczesciej mowil o swojej tworczosci i biografii.Oszczedny byl w komplementach. Jak dotychczas, bodajze najlepsza rozmowe z Mistrzem kina szwedzkiego udalo sie przeprowadzic Gunnarowi Bergdahlowi i chyba najdluzsza (?) i temuz Bergman przekazal 11 swoich ulubionych filmow: LISTA BERGMANA1."Die Bleierne zeit",Niemcy 1981, rez.Margarethe von Trotta2."Dyrygent",Polska 1979,andrzej Wajda3."Andrej Rublow",ZSRR 1966, rez.Andrzej Tarkowski4."Kvarteret Korpen" (Zaulek Kruka)Szwecja 1964, rez.Bo Widerberg5."La Strada", Wlochy 1954, rez.Federico Fellini6."Rashomon", Japonia 1951,rez.Akiro Kurosawa7."Sunset Boulevard", USA 1950, rez.Billy Wilder8."Quai des Brumes" (Port cieni),Francja 1938, rez. Marcel Carne.9."Le passion de Jeanne d'Arc" (Meczenstwo Joanny D'Arc), Francja 1927, Carl. Th. Dreyer10."The Circus", USA 1928, rez.Charlie Chaplin11."Körkarlen" (Przewoznik),Szwecja 1921, rez. Viktor Sjöström