Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat bez ropy

(5)
Jeśli rację mają pesymiści, to już w przyszłym roku produkcja ropy naftowej na świecie osiągnie maksimum. Potem zacznie maleć. Tymczasem cała nasza dzisiejsza cywilizacja uzależniona jest od ropy jak od narkotyku. Jakie inne źródła energii będą w stanie zaspokoić nienasycony głód globalnej gospodarki? Jakie skutki polityczne i zmiany cywilizacyjne wywoła brak ropy?
 • 2007-08-09 12:19 | DarO

  koniec cywilizacji ropy jest bliski

   ...stanie sie to szybciej, niz sie zdaje z wielu powodow, a przynajmniej z dwoch glownych:1. Ideą wspolczesnego swiata i logiką postępowania jest rozwój i wzrost gospodarczy - a on automatycznie wyklucza samoograniczenie i zaklada zwiekszajacą sie konsumpcje, tak jakby zrodla ropy byly niewyczerpywalne.2. Powyzsza idee wspiera totalna dezinformacja co do faktycznych zasobow ropy naftowej, bedacej kwestia polityczna i strategiczna dla gospodarek swiata zachodu.
 • 2007-11-10 19:47 | karolina

  oj oj

  bardzo dluga praca.... za długa..:( ale bardzo interesujca:))
 • 2008-02-18 05:05 | japonka

  prius

  Pierwszy samochod kupilam bez zastanowienia uniesiona mysla, ze mnie na niego stac. Drugi to na 100% bedzie Toyota Prius, o ktorej powyzej, nie tylko zuzywa prawie o polowe mniej benzyny ale tez ma "ksztalty". Chyba, ze Japonczycy znowu cos wymysla a znajac ich "ped do wymyslania", kolejny wynalazek pojawi sie na rynku zanim moj obecny samochod sie zestarzeje;)
 • 2008-02-20 23:58 | Andrzej

  Samochody na sprzężone powietrze

  Polak inzynier we Francji wymyślił samochody na sprżżone powietrze tam w xix wieku jeździły tramwaje na sp.powietrze
 • 2008-03-19 01:35 | krill-grot

  heh

  I podobno spokojnie przejedzie 300km. To dużo i to początek nowej motoryzacji.