Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Plazmowy obcy

(3)
Życie w kosmosie może narodzić się w najbardziej nieoczekiwanych miejscach - np. w gazie znajdującym się w przestrzeni międzygwiezdnej.
 • 2007-08-16 14:19 | Przemysław

  100% pewność, że gdzieś tam jest coś...

  Jestem pewien, że w całym wszechświecie jest mnóstwo nieodkrytych cywilizacji, organizmów. Nasz wiedza jest jeszcze zdecydowanie za mała by odkryć inne formy życia.
 • 2007-08-16 18:54 | grzehu

  o lemie

  autor przywołał "Solaris", a można było trafić jeszcze bliżej - było przecież opowiadanie Lema dokładnie o tym - o żywej istocie powstałej w plazmie.
 • 2007-08-17 14:37 | Mieczsilver

  Prawa stworzenia i natury

  W nie wpisana jest ewolucja ludzkiego myślenia dzięki której mozolnie i systematycznie te prawa się odkrywa.Jest w tym i fenomen doskonalenia praw człowieka,które się opierają na świecie postulatów etycznych.Efektem tego doskonalenia jest coraz większe zrozumienie dla uznania,że ten świat jest najważniejszy ze wszystkich stworzonych.Z pewnością służy temu uświęcona myśl filozoficzna,że Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga choćby sam o tym nie wiedział.Myśl ta wyrosła na płaszczyżnie zbliżania wiary do rozumu,co ma istotne znaczenie w ewolucji sposobu sprawowania władzy.