Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grzechy aniołów stróżów

(4)
Gwałty, tortury, przemyt – długa jest lista oskarżeń pod adresem żołnierzy ONZ. W przededniu operacji pokojowej w Darfurze reforma sił międzynarodowych stała się koniecznością.
 • 2007-08-20 13:53 | Przemysław

  Skandal!

  To co się dzieje w Afryce z ludźmi to jest skandal! Jak można dobro ludzkie rozpatrywać w kategorii "drugorzędnego znaczenia strategicznego"... Nie mieści się to w głowie. Najgorszy jest w tym wszystkim fakt iż wcale nie zanosi się na poprawę. Kolejna sprawa jaką chcę skomentować dotyczy ONZ. Skoro ONZ jest w stanie rekrutować (wybierać żołnierzy "pokojowych" misji) to dlaczego nie istnieje instytucja odpowiedzialna za przestępstwa dokonane podczas trwania misji pod egidą ONZ. Nie może być tak, że karać wojskowych z Nepalu mogą służby wojskowe Nepalu... Tak nigdy nie osiągnie się zamierzonych celów.
 • 2007-08-20 17:21 | andiboz

  Co zrobić?

  To przerażajace. Dokąd zmierza świat, skąd w ludziach tyle podłości i jak temu zapobiegać? Czy zrezygnować z wszelkich międzynarodowych interwencji militarnych i pozwolić aby niektóre narody wymordowały się same? Może większy nacisk położyć na to, aby nie dostarczać tam broni? Wysyłanie pomocy materialnej też często mija się z celem. Nie dociera do najbardziej potrzebujących, częściej do ich oprawców, (np Korea Północna). Coś jednak trzeba zrobić, bo z drugiej strony są wspaniali, pełni poświęcenia dla innych ludzie. Sztuka w tym jak to zorganizować, aby świat nie był tak okrutny.
 • 2007-08-20 17:25 | Maciej S

  USA i ONZ pod sąd !

  ONI nie mają prawa pouczać Iranu o programie nuklearnym, ONI nie mieli prawa bombardować Serbii a z Kosowa zrobić burdel, ONI nie mieli prawa NAJEŻDŻAĆ na Irak (suwerenne państwo).Ale na szczęście są ROSJA i CHINY a także WENEZUELA i IRAN - bastiony niezależności i suwerenności.
 • 2007-08-20 22:31 | Mieczysław S.Kazimierzak /Mieczsilver/

  Prywatyzacja wojen

  Nadużywanie bezwzlędnego prawa silniejszego jest pokusą realizowaną w sposobie sprawowania władzy opartym na rozbieżności słów i czynów.W warunkach polskich doszło przecież do braterstwa broni spadkobierców wojennego komunizmu z demokratami wojennymi.Na horyzoncie była przecież prywatyzacja wojen będąca efektem wyższości szkoły biznesu nad szkołą ekonomii.Otwierało to pole do działania politycznym szulerom stającym się mistrzami w politycznym bandytyzmie za pomocą nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego.