Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dość wycieczek w przeszłość

(7)
"Popełniliśmy straszne błędy, ale wyciągnęliśmy z nich naukę" - Adam Krzemiński rozmawia z Richardem von Weizsäckerem, byłym prezydentem Niemiec. Auch in der deutschen Version.
  • 2007-08-29 15:00 | Kociewiak

    100%

    100% racji przyznaje tym wypowiedzia ! Szkoda tylko ze ci "nasi" polscy politycy sa tacy malo rozgarnieci i za zadne skarby nikt nie namowi ich do zastanowienia sie a juz do nauki to "bron boze"! O nas wyborcach tez to bardzo zle swiadczy ze sami fundujemy sobie takich nieukow na rzadzacych !!! Moglbym tak wypisywac i wypisywac ..... Dziekuje ze ten pouczajacy wywiad!!!
  • 2007-08-30 17:08 | smb

    hamburg

    Dziwnie malo komentarzy. Prawdopodobnie za wysoki poziom. Dziekuje za wspanialy wywiad. Pan Richard von Weizsäcker to nie tylko wielki polityk niemiecki ale i europejski oraz prawdziwy intelektualista. Takich ludzi w Polsce trzeba ze swieczka szukac. smb Hamburg
  • 2007-08-30 22:07 | Bobola

    Pytania refleksyjne

    Istotnie SMB ma racje. Malo jest komentarzy. Jedno wyjasnienie to to, ze te niezbytpochlebne zostaly ocenzurowane i niedopuszczone do powszechnej swiadomosci. A tak naprawde, to wydaje mi sie, ze patronizujaca Kaczynskim wypowiedz Pana W. jest troche nie na miejscu. Byly oficer Niemieckich Sil Zbrojnych jak sam mowi wiedzial o planach buntu generalow i je popieral jak widac bez przykrych dla siebie konsekwencji. Pamietajmy, ze zlozyl on przysiege wiernosci nie tylko III Rzeszy ale takze osobiscie Wielkiemu Wodzowi Narodu Niemieckiego. Obie te przysiegi zlamal i tym samym stracil honor zolnierza. Inni uczestnicy spisku zawisneli za to na hakach rzezniczych bo jako osoby niehonorowe i zdrajcy nie zaslugiwali na rozstrzelanie. W takiej sytuacji Pan W. nie powinien stroic pozy autorytetu moralnego wobec kogokolwiek. Nie ma do tego podstaw.
  • 2007-08-30 23:01 | kamila w.

    wspaniały

    Wspaniała, niezwykle pouczająca rozmowa z mądrym człowiekiem. Matko jaka różnica między Richardem von Weizsäckerem a naszymi politykami. Gdzie są u nas mądrzy ludzie? Dziękuje za ten wywiad, przeczytany jednym tchem i zapamiętany.
  • 2007-08-31 10:34 | Karl Janke

    -

    Herzlichen Dank für das wichtige Interview zu diesem politisch schwierigem Zeitpunkt, und daß Sie es auch auf deutsch veröffentlicht haben. Mehr davon: für ungebildete, des Polnischen nicht mächtige Leser wie mich (*1948) ist es mitunter schwer, authentische polnische Stimmen zu hören. Do widzenia!
  • 2007-08-31 16:13 | H. Rosshoff

    Dr.phil.

    Dieser gelassene und zuversichtliche, in die Zukunft gerichtete Blick Weizsäckers und überhaupt das ganze Interview, wohlwollend und unsentimental, sollte man dreimal lesen. Wer in den vergangenen zwei Jahren manchmal dachte, mit Europa sei es schon wieder vorbei, ist erstaunt, mit welcher Zuversicht hier ein grosser Politiker und ein grosser Interviewer die Nationen in Europa sehen.
  • 2007-09-05 23:41 | zobacz ta strone w internecie..

    o niemcach..

    po prawej stronie jest o Merkel, tez