Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Fikcja pożądana

(11)
Serial 'Ekipa' należy do gatunku fikcji politycznej. Siłą rzeczy nie uciekniemy od porównań fabuły z serialem odgrywanym w rzeczywistości przez naszych polityków. Co wynika z owego starcia?
 • 2007-09-07 18:27 | Edmund M.

  Nic nowego

  Czy w serialu telewizyjnym poza uzyskaniem oglądalności można coś istotnego osiągnąć?Można pograć na łzawych pragnieniach masowego widza,możliwie lekkostrawnie,bo za chwilę mamy zaplanowany np.mecz na innym kanale.Sprowadzanie opisu mechanizmów społeczno-politycznych do formułek-"polityka sama wsobie nie jest złem,źli bywają tylko ludzie,którzy ją uprawiają"jest wystarczającą recenzją serialu.Mamy XXI wiek.Świat coraz bardziej rozpędza się ku Nieznanemu,zaczynają dominować sproceduralizowane mechanizmy.Nieuchronnie zaczyna dominować globalizacja.Stajemy się mrówkami.A tu-zadrażni się nasze ewentualne sentymenty do Siedmiu Wspaniałych.Kiedyś,przez stulecia karmiono Lud Boży nadziejami o śpiących rycerzach,a dzieci mamiono złotą rybką.Podsumowując wolne skojarzenia o reklamowanym serialu sparafrazuję nie ś/p K.Marksa-Baza wyprzedza Nadbudowę, czyli NIC NOWEGO!
 • 2007-09-15 12:27 | Kornik

  słabizna

  Film zdecydowanie zawiódł. A według zapowiedzi miało być tak pięknie ... Dwa pierwsze odcinki pokazały, że nic z tego nie będzie, pomimo, że w filmie grają przecież świetni aktorzy. Autorzy scenariusza mają zdecydowanie mylne wyobrażenie o politycznej rzeczywistości naszego kraju. Trudnych problemów nie rozwiązuje się jednym telefonem. Chyba nawet w PRL-u tak nie było. Poza tym partia opozycyjna pokazana jako niemal mafijna grupa towarzyska w czasie zakrapianej imprezy, mało wiarygodne. Trzeba będzie jeszcze poczekać na kolejne polskie political fiction. A problemy przecież aż "się pchają", żeby je opisać i zrobić fajny scenariusz.
 • 2007-09-15 19:22 | katia

  lubię

  Początek był świetny-wysmakowany, budzący zaciekawienie. Akcja rozkręcała się harmonijnie, wprowadzając kolejne postacie. Aktorzy - bardzo wiarygodni. A hasła idealistyczne i stopniowe zwycięstwa Dobra? A dlaczego nie? Idealiści chodzą po tej ziemi i próbują działać. Dobra trzeba szukać i je chronić. Jak u Herberta:'Bądź wierny. Idź. Bo tylko tak zdobędziesz dobro, którego nie zdobędziesz.'P.S. A nie chcielibyście mieć takiego premiera, jak Gajos? Z taką klasą?
 • 2007-09-16 13:27 | El

  Mnie się podobało

  Poczatek był zachęcajacy. Bedę oglądać następne odcinki.
 • 2007-09-16 19:16 | jo81

  fajne

  mozna popatrzec...nie to co plebania ale tez trzyma w napieciu
 • 2007-09-16 20:11 | poczciwiec

  hd

  naiwność złudzenia, niemal zaklinanie rzeczywistości...i scenariusz bez śladu sloganu/ wawrzyn dla publicysty.
 • 2007-09-16 20:23 | cyniczny poczciwiec

  hd

  naiwność złudzenia, niemal zaklinanie rzeczywistości...i scenariusz bez śladu sloganu/ wawrzyn dla publicysty.
 • 2007-09-16 21:18 | Baltazar

  To da się oglądać

  Choć osobiście nie lubie seriali i rzadko je oglądam (szkoda czasu) to ten mnie wciągnął. Wartka akcja, widać klasę reżysera, barwna scenografia, dobrze zarysowani bohaterowie. Ale jak na serial walczący o masowego widza przystało to poza Nowaszem można bohaterów jednoznacznie sklasyfikować jako pozytywnych, lub negatywnych. W domu ciągle dyskutujemy kto jest kim.I wstyd się przyznać z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
 • 2007-09-16 21:23 | Baltazar

  To da się oglądać

  Choć osobiście nie lubie seriali i rzadko je oglądam (szkoda czasu) to ten mnie wciągnął. Wartka akcja, widać klasę reżysera, barwna scenografia, dobrze zarysowani bohaterowie. Ale jak na serial walczący o masowego widza przystało to poza Nowaszem można bohaterów jednoznacznie sklasyfikować jako pozytywnych, lub negatywnych. W domu ciągle jeszcze dyskutujemy kto jest kim.I wstyd się przyznać z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
 • 2007-09-17 14:07 | yari

  Po ataku ich poznacie

  Skoro zjednoczony front rzeczpospolitej (jeszcze bez numeru) serial obsobaczył znak to nieomylny, że oglądać trzeba. bardzo chciałbym, by jak najwięcej w serialu było edukacji
 • 2007-09-17 14:32 | Jooboo

  Za cukierkowe

  Polityka w "Ekipie" jest grzeczna (tak! tak!), racjonalna i całkowicie nierzeczywista. Przy ogromnym szacunku dla Agnieszki Holland, trzeba sobie jasno powiedzieć, że ten serial jest "niepolski" - bardziej przypomina to parlamentaryzm brytyjski, niż (pożal się Boże) nasz. Takich polityków, nawet cyników i szwarccharakterów, chciałbym mieć w Sejmie, ale takiego serialu nie chcę mieć w telewizji.