Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zyg, zyg, baj, baj

(2)
Uprzejmie przepraszam za najbardziej naiwny akapit, jaki udało mi się w życiu napisać.
  • 2007-09-13 05:31 | wojtek

    czy na pewno strata ?

    Szanowna Pani !Czy na pewno budżet straci ? Raczej nie. Te pieniądze wrócą do budżetu np.: w postaci VAT- za zakupione towary, w postaci podatku dochodowego od osób, które te towary wyprodukują itd. itp. Wystarczy również, że wprowadzi się uczciwy VAT i podatek liniowy. Wtedy 90 % urzędników będzie można wysłać na "bezpłatny" urlop, bez płacenia za nich haraczu ZUS-owi. I to będzie dopiero zysk dla państwa.
  • 2007-09-14 20:14 | Lusia

    To nie strata

    Nie mogę się zgodzić z tezą, że ulga na dzieci to jest wyrwanie z budżetu 6 mld. zł. To jest tylko wreszcie bardziej sprawiedliwy podatek dochodowy. Chociaz bardzo szanuję prof. Balcerowicza, to juz w 1989 roku uważałam za błąd nie uwzględnianie w podatkach faktu posiadania dzieci. W większości krajów przy obliczaniu dochodu podatnika uwzględnia się fakt posiadania osób na utrzymaniu ( bo nie tylko dzieci, ale np. osoby starsze bez dochodów). Wprowadzona ulga jest zmniejszeniem o jakąś część wpływów budżetowych ( czy na pewno 6 mld?), natomiast nie ma wpływu na wydatki. Co będzie priorytetem po stronie wydatków zalezy tylko od woli poltycznej rządzących. Więc wcale nie znaczy, że żłobki, przedszkola etc. muszą iść "na kołek". Pozdrawiam Lusia