Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wraca ojczulek Stalin

(2)
W siedemdziesiątą rocznicę Wielkiego Terroru, którego symbolem stał się 1937 r., większość Rosjan wybrała amnezję. Woli nie pamiętać o ponad 2 mln represjonowanych, z których przeszło 700 tys. w latach 1937–1938 zostało rozstrzelanych.
  • 2007-09-14 03:56 | Andrzej Janicki-Rola

    Konsul Generalny RP w Irkucku

    Bardzo dobry artykuł. Niestety prawdziwy. Co gorsza, nie tylko Rosjanie uciekają w tę amnezję ale i wielu tzw. europejczyków, dla których racją stanu jest przymilanie się do włodarzy Nowej Rosji. Jedyne czego mi zabrakło w tym artykule, to konkluzji, że stawianie na manipulację informacją i zwykły fałsz - musi się zle skonczyc w dalszej perspektywie. I to wręcz w skali cywilizacyjnej. Oszukiwanie historii udawało się, ale tylko na krótko.
  • 2008-01-12 02:53 | człowiek obiektywny

    prawda

    Prawda jest o wiele bardziej bolesna, gdyż fakty o których większość starszej daty ludzi zapomnieć do dziś nie potrafi, stają się obiektem zapomnienia dla młodych. Panować zaczęła ogólna znieczulica i to zjawisko nasila się, a przejawia się m.in. zanikaniem granic, brakiem poczucia przynależności narodowej. Pytanie jest tylko dlaczego się tak dzieje ? Prawda - nie ma granic, a w dzisiejszych czasach patriotyzm stał się niemodny.