Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Filozoficzne rozważania o głupocie

(1)
Niegłupi temat, wiecznie aktualny.
  • 2007-09-30 12:37 | Dimitris Dymitrisdis

    Śladami głupoty ludzkiej...

    Chętnie zapoznam się z tą pozycją, szczególnie, że temat już "przerabiałem" w innym filozoficznym traktacie "Encyklopedia Głupoty" Matthijs`a Boxsel`a. Tam też autor osadził głupotę w centralnym punkcie ludzkiej umysłowość, nadając jej "tytuł" głównego demiurga ludzkiego postępowania. To interesująca sprawa, że taki fundamentalny wręcz aspekt ludzkiej umysłowości mało obecny w poważnych rozważaniach na jej temat. Kończę już, aby kontynuować piłowanie konara, na którym sobie przycupnąłem...