Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Katarzyna Łóżkowa

(6)
Czy ktoś dziś wie, kim była probirszczyca? Współczesnym odpowiednikiem tego nietypowego zajęcia mogłaby być testerka. Ale – testerka kochanków. Ważna postać przy boku imperatorowej Rosji.
 • 2007-10-05 07:42 | Liza

  Prawdziwa historia rozbiorow Polski

  Serdeczne dzieki za ten artykul na ktory czekalam czyba 20 lat. W 1985 roku przeczytalam we Francji biografie carycy Katarzyny Wielkiej i bylo to dla mnie wielka nauczka . Oh! Jak bardzo wtedy chcialam zeby kazdy Polak znal historie rozbiorow Polski i w jakich okolicznosciach do nich doszlo. Mysle, ze poznanie doglebne tych faktow moze spowodowac przelom w mentalnosci Polakow. Lacze uprzejmosci.
 • 2010-11-27 20:15 | n

  Re:Katarzyna Łóżkowa

  "Kim był ten przemyślny, acz okrutny zamachowiec, nie ustalono."

  To magiel czy ponoć poważne czasopismo? Wstyd.
 • 2011-02-28 17:29 | tututu

  Re:Katarzyna Łóżkowa

  Katarzynie wcale nie zależało na wymazaniu Rzeczpospolitej z map Europy. Wolała trzymać w ręku państwo "niepodległe", acz w pełni kontrolowane.""
 • 2012-07-17 14:44 | sso

  Katarzyna Wielka przyjechała do Rosji z

  Niemiec.
  Lenin również przybył z Niemiec.
  Putin całe dorosłe życie spędził w Niemczech jako pułkownik KGB i jest najsilniejszym władcą Rosjan od czasów Andropowa.

  Wpływy niemieckie są bardzo silne w Rosji od wieków... ALE, warto nadmienić, że bardzo istotną rolę w tym rosyjsko-niemieckim mariażu odgrywała dyplomacja brytyjska, która jak wiadomo miała zakuluarowy wpływ na rozbiory RP.
 • 2013-04-04 17:21 | Moja_Kolej

  Re:Katarzyna Łóżkowa

  To chyba jakieś kpiny z jej śmiercią!. Caryca zmarła z powodu wylewu krwi do mózgu :/
 • 2015-06-11 10:55 | Elżbieta 51

  Re:Katarzyna Łóżkowa

  Wkradł się tu istotny błąd, mianowicie Elżbieta nie była teściową Katarzyny jak to jest napisane w artykule! Mąż tej ostatniej nie był synem carycy ale jej siostrzeńcem.