Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zniknął w mrokach średniowiecza

(5)
Najbardziej tajemniczy okres w polskich dziejach to kilka lat po śmierci Mieszka II, a przed wstąpieniem na tron Kazimierza Odnowiciela. Między nimi, w oficjal­nych pocztach polskich monarchów, nie ma żadnego władcy. A był.
 • 2007-10-10 12:53 | Historyk

  Artykuł pełen nieścisłości

  Sama teoria dotycząca "Bolka Zapomnianego" jest czasem rozważana przez naukowców, ale nikt nie powołuje się na tak manipulowane źródła. Warto zwrócić uwagę, że Autor czegoś nie doczytał... Benedykt VIII zmarł w 1024, a więc przed całą aferą, świętopietrze powstało później itd. Warto czasem wcześniej zajrzeć do poważniejszych badań na ten temat, zanim się coś napisze.
 • 2007-10-16 09:53 | wluczek

  dot komentarza

  podobno Benedykt VIII, IX i X to była ta sama osoba.Ponadto waść historycy odpowedźcie na jedno proste pytanie - dlaczego młody kraj pozostającyt przez 5 lat bez władcy nie rozpadł się - albo nie został wchłonięty przez kraje ościenne. Najast Brzetysława I miał miejsce dopiero ok. 1038r. a więc po śmierci Bolka
 • 2010-10-29 23:35 | Polak

  Re:Zniknął w mrokach średniowiecza

  Bardzo ciekawe zagadnienie historyczne. W Animowana Historii Polski tez nie ma o tym wzmianki.
 • 2011-08-26 01:10 | lonefather

  Re:Zniknął w mrokach średniowiecza

  Zadziwiajaca jest sila tej koscielnej zemsty nadal dzilajacej po niemal 1000 latach. I rownie zadziwiajaca jest bierna ospalosc historykow, ktorzy od niemal 150 lat, od kiedy Tadeusz Wojciechowski udowodnil jego istnienie, nie kwapia sie do przywrocenia Krola Boleslawa II do Pocztu Krolow Polskich. Czyzby historycy wciaz tak sie bali kosciola?
 • 2011-09-29 16:45 | HollowMan

  To nie pierwszy taki przypadek w historii

  Analogicznie wyglądała historia faraona Echnatona (męża Nefretete), który za zastąpienie wielobóstwa monoteistycznym kultem Atona i pozbawienie wpływów kapłanów, został wymazany z historii Egiptu przez następców.