Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

aa

(3)
 • 2007-10-12 12:32 | ford.ka

  Skleroza

  No i kolejny fragment prozy przetłumaczył się sam. Nazwiska tłumacza brak...Ciekawe, czy publicyści Polityki też dają produkty swojej pracy bez podpisu?
 • 2007-10-12 13:08 | peżot

  dają, bardzo często

  Książkę wydał PIW, co widać po okładce. LOGIKA najprzeciętniejsza sugerowałaby, że to jest konkretne tłumaczenie z konkretnego wydania. Leniwy ford.ka? Powypadkowy?
 • 2007-10-12 13:29 | Obronca tlumaczy

  Do peżota

  No i co z tego? Jak przy tekście będzie widoczna okładka np. Polityki to znaczy, że nie warto już podawać autora tekstu? Tłumacz też autor, dlatego powinno się go wymieniać przy fragmentach. A nie mówić, że jest to "konkretne tłumaczenie z konkretnego wydania". Tłumaczenie samo się nie zrobiło.