Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pokojowy Nobel dla Ala Gore

(6)
Nie dajmy się zwieść - nagroda ma charakter wyjątkowo polityczny.
 • 2007-10-12 13:58 | Jaruta

  Wyjątkowo dobrze zużytkowany talent

  Al Gore , któremu zarzucano syndrom prymusa wspaniale zużytkował swoje doświadczenia polityczne, umiejętności wziętego prawnika i fascynacje naukowe dla zbudowania kolejnych wielkich projektów technologiczno - społecznych. Z GWB przegrał tak nieznacznie, że można by nawet ten aspekt pominąć, ale znając elektorat amerykański, przegrać mógł znacznie więcej. Stworzył coś naprawdę niezwykłego - dał bowiem naukowcom, organizacjom poza rzaowym i wolontariuszom narzędzie, organizację i sposoby finansowania doskonale osadzone na rynku polityki międzynarodowej. W perspektywie może się okazać to znacznie bardziej skutecznym sposobem działalności, niż biurko w Gabinecie Owalnym.Brawo Gore.
 • 2007-10-12 18:49 | haha

  Artykuł niepotrzebnie sceptyczny

  Al Gore po przyznaniu mu nagrody Nobla powiedział (cytuję za New York Timesem): "Stoimy w obliczu planetarnego zagrożenia. Kryzys związany ze zmianą klimatu nie jest sprawą polityczną; jest to moralne i duchowe wyzwanie dla całej ludzkości. Jednocześnie jest to największa dla nas wszystkich sposobność, by podnieść myślenie w skali globalnej na wyższy poziom."Wygląda więc na to, że to nie tegoroczna nagroda pokojowa jest polityczna, a raczej pan pisał ten artykuł trochę jak policjant od poprawności politycznej. Jak na dziennikarza "Polityki", jest to co najmniej dziwne. Komu właściwie chciał się pan przypodobać?
 • 2007-10-13 18:22 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

  Prawa stworzenia i natury

  Mimo osiągnięć ewolucji myslenia jesteśmy na początku drogi w ich poznawaniu.Nawet w warunkach ziemskich przed człowiekiem jest jeszcze wiele tajemnic.Nie ulega wątpliwości,że nagroda ma charakter polityczny jest wyzwaniem dla dalszego rozwoju w formule 3E to jest zbliżenia do siebie punktów widzenia ekologicznego,ekonomicznego i etycznego.To wyzwanie dla dlobalizującej się wioski i znaczący impuls może właśnie popłynąć z USA jako mocarstwa mogącego funkcjonować inaczej.To dobry sygnał dla zmiany polityki wasalnej choćby i w Polsce poszukującej energetycznego bezpieczeństwa przyjaznego dla środowiska.
 • 2007-10-16 07:15 | Cienie ludzi

  Kataklizm

  Rozwój bez integracji myślenia ekonomicznego/ekologiczne/politycznego przypomina mi trochę utopijną wizję, która dopiero po czasie zaczyna ujawniać swoje iluzoryczne założenia. Utopijną z tego względu, że ignoruje rzeczywistość i nie dopuszcza do myśli fakt sprężenie w postaci kataklizmu. Nie ma najlepszego z możliwych światów bez ofiar.
 • 2007-10-23 00:21 | Ada

  Inne "pokojowe" osiagniecia Al Gore-a

  Rwanda, bombardowanie Jugoslawi,sankcje przeciwko dzieciom irackim
 • 2007-12-12 14:27 | el

  "Polityka" ma coś przeciwko polityce...

  ...przyznawania nagród w dziedzinach, w których polityka odgrywa najważniejszą rolę, wg "Polityki"należałoby przyznawać Pokojową Nagrodę Nobla wyłącznie wedle humorów członków jury w dniu głosowania uzależnionych od tego, kto jaką nogą wstał tego dnia. nie łudźmy się, Pokojowy Nobel dla Lecha Wałęsy też miał "charakter wyjątkowo polityczny", bo chyba nie kurtuazyjny? brawo Gore!