Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół świeckiego prymasa

(2)
2007-10-17 00:03 | Polityka.pl
  • 2007-10-17 00:03 | Mieczysław S.Kazimierzak/Mieczsilver/

    Pobożne kłamstwa

    Siła oddziaływania moralnego ma słaby fundament bo opiera się na pobożnych kłamstwach.Konsekwencje tego są jeszcze bardziej poważniejsze bo ogranicza to jak oczekiwaną kontynuację procesu zbliżania wiary do rozumu.Dopiero gdzieś daleko na horyzoncie jest filozoficzna myśl KK "Bóg jest Prawdą,kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział".Jak ważne jest to pojęcie w globalizującej się wiosce z różnymi tradycjami wiary.Chrześcijaństwo ma tą przewagę,że w wyniku ewolucji myślenia doceniło znaczenie jednostki jako podstawy nowożytnego systemu demokratycznego.