Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najnowsza książka Jacka Żakowskiego

(10)
'Nauczka' to zbiór najważniejszych tekstów z dorobku jednego z najbardziej znanych polskich dziennikarzy i publicystów. Z zebranych artykułów wyłania się frapująco opowiedziana kronika narodzin, tryumfu oraz upadku pewnej rewolucji, która przetoczyła się nad Polską w ostatnich trzech latach. Czy wyciągnęliśmy z tej historii jakąś nauczkę? Po lekturze na pewno będziemy tego bliżsi.
 • 2007-10-18 20:40 | gość

  .

  kurcze - jeszcze nie jest po wyborach, a autor już opisuje upadek IV RP? :)
 • 2007-10-19 07:57 | stały czytelnik

  ..

  obojętnie, czy obecna ekipa wygra, czy przegra - upadek już był :/
 • 2007-10-25 17:53 | sh

  partia

  Czytam wypowiedzi pana Żakowskiego od kilku lat i bardzo sobie cenię. Chciałbym, żeby powstała w Polsce partia polityczna, mająca taki program, jak jego poglądy. Ale obawiam się, że gdyby nawet powstała, mogłaby liczyć na max 3% poparcie, bo rozsądek, umiar i globalne patrzenie na sprawy naszego kraju nie sprzedadzą się w mediach.kurdebele@gmail.com
 • 2007-10-31 21:42 | Solidaruch 1

  nowa książka jacka żakowskiego

  wiarygodność autora tej książki jest równa zeru.(BRAK DEKLARACJI).
 • 2007-11-04 11:34 | Kubut

  apropos wiarygodnosci

  Wiarygodnosc autora tej ksiazki zostala udowodniona wielokrotnie. Cieszylbym sie gdyby byl doradca prezydentow i premierow w kazdym rzadzie. Jacek Zakowski jest jedna z najjasniej swiecacych gwiazd polskiej inteligencji,w pelni swiadomej wlasnego istnienia. Gratuluje Autorowi i pozdrawiam (niestety z Londynu, ale do zobaczenia wkrotce).
 • 2007-11-05 19:37 | ryszard-kaczorowski

  piekno dialogu

  za pewne będziemy mieli do czynienia w koncu z kolejnym apollińskim nawrotem po nadchodzącym dionizyjskim rozluźnieniu,jak świat swiatem, konserwatyzm przygadywał liberalizmowi, i nie zanosi się na koniec tej dysputy...
 • 2007-11-07 07:31 | historiograf

  historiograf

  Tworzymy historię - to nasza szansa na przetrwanie !!!
 • 2007-11-07 17:46 | toja

  Najnowsza książka Jacka Żakowskiego

  No i mamy dowód na poglądy ukrytego komucha.Krok następny to, tak jak UW wstąpienie do PZPR,przepraszam SLD.
 • 2007-11-11 11:16 | Caban

  Nauczka

  Książkę red. Jacka Żakowskiego czyta się z ogromnym zainteresowaniem. Wiele ocen jest bardzo trafnych, a zarazem zmuszających do stawiania dalszych pytań. Szczere gratulacje. Zachęcałbym ze swej strony Autora do ponownego przemyslenia kwestii zwłaszczania państwa. Prowadzi je zarówno lewa, jak i prawa strona, nie wyłączając hierarhii kościelnej ( to akurat, jako historyka, mnie nie dziwi). Poczynając od słynnego sierpnia 1980 roku próbowałem sobie zdefiniować etos "Solidarności" i jakoś mi to nie wyszło. Antykomunizm nie wystarcza do mówienia o etosie. Kiedy "Solidarność" najpierw nie wprowadziła swoich przedstawicieli do Sejmu RP, a później, jak dom z kart rozlatywał się AWS, nie mówiąc już o budowniczych IV RP, całkowicie zwątpiłem w zasadność posługiwania się terminem :"etos Solidarności". Jeżeli coś tam się u mnie tliło, to wypowiedź p.senatora Romaszewskiego, że musi się pogodzić z tym, że będzie miał mniej kasy, jak nie zostanie wicemarszałkiem Senatu, zadusiła resztki tlącej się nadziei. Zatem Panie Redaktorze trzeba zabiegać o wypracowanie demokratycznych struktur, które będą monitorować nasze życie publiczne (tzw. dziennikarze śledczy, niewiele załatwiają), bo na etosie nie das ię niczego zbudować.historyk
 • 2007-11-18 13:23 | HI-polit

  Genialny Pogrobowiec IV R.P.

  Niestety nie miałem dotąd dostępu do książki Jacka Żakowskiego. Ze swej strony dodam jeszcze inną przyczynę upadku IV R.P. a mianowicie:Wejście w "konkubinat" z przeciwnikami UE, to było pierwsze i najohydniejsze oszustwo powyborcze Jarosława Kaczyńskiego. Było to oszustwo niewybaczalne przez Boga i Społeczeństwo, które uwierzyło w koalicję PO-PiS. Wierutne i uporczywe kłamstwa o winie PO za ten "konkubinat" z SO i LPR, nie są możliwe do wybaczenia. Nawet Pan Bóg tego nie może wybaczyć. Teraz wylewanie krokodylich łez za ten haniebny "konkubinat" i za awansowanie przestępcy na wicemarszałka i wicepremiera jest karykaturalną hipokryzją! Niewybaczalne jest też tworzenie Państwa policyjnego na modłę anty prawa i anty sprawiedliwości przez pryzmat prawa zwanego jego Kaczylandyzacją!