Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

HIV: kozioł ofiarny poszukiwany

(5)
Obwinianie kogokolwiek za pandemię AIDS przypomina średniowieczne poszukiwania winnych czarnej zarazy.
 • 2007-11-09 18:34 | mw

  Genetyczne lub kulturowe

  Autor pisze:"Oczywiście, nie trzeba tu chyba dodawać, że żadnych genetycznych cech sprzyjających zakażeniu właśnie wśród Haitańczyków nie znaleziono."Co wcale nie znaczy, że nie mogą oni być istotnym ogniwem w początkowych etapach rozprzestrzeniania się tego, co w końcu stało się pandemią. Bowiem nie tylko genetyka (np. genetycznie uwarunkowane predyspozycje do pewnych zachowań) mogą tu odgrywać rolę. Także zachowania uwarunkowane kulturowo mogą stanowić etap jeśli nie konieczny, to sprzyjający rozprzestrzenianiu się infekcji. Zapomina się o tym w obecnym świecie, unikającym negatywnego spojrzenia na "czynnik kulturowy".
 • 2007-11-11 21:01 | Helena

  HIVu nie wynalazl moj Ojciec

  Jedna teoria spiskowa dot. pochodzenia wirusa HIV obwinia za to mojego bl. p. Ojca, prof. Wolfa Szmunessa. Jest to tak wariackie, ze staram sie nie czytac tego w internecie. Niestety co i raz ktos mi podsyla linka do tych bredni, abym sie z nimi zapoznala. Niniejszym uprasza sie wszystkich "zyczliwych" aby dali mi swiety spokoj. Moj Ojciec byl wybitnym epidemiologiem, ktory wyprobowal pierwsza szczepionke na Hepatitis B. Byl kandydatem do Magrody Nobla z medycyny, ale zmarl zanim zostala ona ogloszona.
 • 2007-11-12 17:15 | oh_my_god

  hiv'u prawdopodobnie nie ma

  szczepienia przeciw zoltaczce, chorobie heinego-mediny, czy przyjmowanie produktow krwiopochdnych przez hemofilitykow, nie mowiac juz o wiekszym wystawieniu na infekcje i pasozyty i niedozywienie w krajach biednych--to nie sa zadne teorie spiskowe a jedynie fakty ktore jasno pokazuja ze nie mamy tutaj doczynienia z dadnym wirusem, ze test na tzw przeciwciala HIV nie jest specyficzny (dodatni test moze wyjsc w przypadku ponad 70 innych schorzen wlaczajac rozne zoltaczki i choroby systemu odpornosciowego) a AIDS to spreparowany syndrom (czyli masz gruzlice i negatywny test na HIV to masz gruzlice a jesli masz gruzlice i pozytywny test na HIV to masz AIDS !).no i do tego te wszystkie procesy czarownic, rasistowskie poglady o praktykach seksulanych w Afryce i zastraszanie spoleczenstwa!to po prostu jest smieszne!
 • 2007-11-12 19:03 | Jacek Kubiak

  do pani Heleny

  Nie pisalem o Pani ojcu, bo tekst z zalozenia mial byc krotki. Wolalem ogranczyc sie do spraw porusznaych przez ESMA. Oczywiscie znam oskarzenia wysuwane pod adresem Pani ojca i wiedzialem o Pani istnieniu (chyba z Wikipedii). Nie mialem natomiast pojecia, ze Pani sledzi tego typu artykuly. Czy mozna liczyc na kontakt z Pania? Prosze odpowiedziec na adres: kubiak40@hotmail.comSerdecznosciJacek Kubiak
 • 2007-11-22 18:02 | woland

  będzie jeszcze gorzej

  każda epoka w dziejach ludzkości ma swoją epidemie na którą zasługuje, kiedyś to była dżuma, cholera, dziś hiv, człowiek jest głupi, jego postępowanie jest destrukcyjne jeśli kiedykolwiek powstanie szczepionka przeciw AIDS to przyjdzie czas na nową jeszcze gorszą chorobę