Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Koalicja 2.0

(6)
Rozmowa z Waldemarem Pawlakiem, prezesem PSL.
 • 2007-11-19 20:23 | HI-polit

  Koniunkturalny PSL?

  Trudno rościć pretensje do PSL za jego koniunkturalizm w sytuacji, kiedy odnosi sukcesy. Obecny swój wyborczy sukces zawdzięcza PSL przede wszystkim Jarosławowi Kaczyńskiemu w wyniku pogrążenia w szczególności Samoobrony oraz LPR.PiS-owski klincz tych dwóch ugrupowań pozwalał realizować hasło Platformy Obywatelskiej trwałego odsunięcia PiS od władzy. Siłą rzeczy generowało to zwiększone poparcie dla PSL wśród ludzi niezbyt chętnych PO, którym sojusz z chłopstwem nie jest obcy. Niemałą zasługę poparcia wyborców dla PSL można przypisać Leszkowi Millerowi poprzez jego kandydowanie z list Samoobrony. To rozsierdziło z jednej strony wierny dotychczas elektorat Samoobrony a z drugiej zahamowało ewentualne poparcie dla Millera ze strony jego dotychczasowego betonowego elektoratu z SLD , który „wypiął” się na niego i na partię. Obecna sielanka PO z PSL szybko się skończy jak rozpocznie się twarda, brutalna i bezpardonowa opozycja ze strony PiS, która będzie sypać piach w szprychy temu układowi. Wówczas PSL zacznie spowalniać reformy rozbieżne z interesem polskiej wsi np. reformę KRUS. Jarosław Kaczyński chcący bycia ponownie Premierem zacznie bitwę o reelekcję prezydencką, chcąc przysłużyć się bratu by móc zameldować mu „obstrukcję wykonałem Panie Prezydencie”. Będzie zwłaszcza kontestował politykę zagraniczną Ministra Radka Sikorskiego, potencjalnego konkurenta w wyborach prezydenckich.Kolejnym nowym partnerem politycznym PSL’u może stać się jego były partner z okresu PRL Stronnictwo Demokratyczne jak się odrodzi pod nowym kierownictwem. Może pod światłym kierownictwem Marka Goliszewskiego obecnego szefa BCC ?
 • 2007-11-20 08:56 | Piotr

  Pawlak

  był premierem i co ?sprawdził się???
 • 2007-11-21 14:33 | mothermania

  Trzymam kciuki

  O, widze, ze pan Pawlak odrobil zadania domowe. Jakos jestem dziwnie spokojna, ze tym razem moze byc dobrze.
 • 2007-11-22 18:56 | samuś

  adrem

  jak rozumiem psl jest lepszy jak kto inny.
 • 2007-11-22 19:00 | samuś

  pawlak

  to człowiek doświadczony przez wiele ekip i czas wie co robi.
 • 2007-11-24 14:06 | listop

  pawlak

  Mysle, ze to najlepsze co sie moglo wydarzyc!