Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trumny Michnika i Kaczyńskiego

(3)
2007-11-22 03:03 | Polityka.pl
 • 2007-11-22 03:03 | Beata J

  ...Polacy nie chcą modernizacji?.....

  W ostatnich wyborach parlamentarnych, moim zdaniem, Polacy okazli się bardzo mądrym spoeczeństem - narodem. Demokracje zachodnie budują się od wielu lat, polska demokracja dopiero od 17 lat, a w ostatnich wyborach tylko 4 partie weszy do parlamentu, czyż to nie jest sukces???? Wyborcy powiedzieli NIE warcholstwu, walkom i kótniom, prowokacjom i wyprowadzaniu w swietle kamer telewizyjnych niby-podejrzanych.W poprzednich wyborach parlamentarnych wygral PiS, bo obiecywal walkę z korupcją, bo lapowkarstwo i korupcję, tzw. szary obywatel z ulicy mial na wyciagnięcie ręki, widzial dookola. Ale nie takiej walki z korupcją, jaka zafundowal PiS, obywatele RP oczekiwali.Polacy - mimo swoich licznych wad i negatywnych historycznych nalecialości - uczą się bardzo szybko. I przez te 17 lat osiągnęli dużo - a w mętalności zrobili, na pewno, duzo wiekszy krok do przodu, niż sąsiedzi zza Odry - mimo, że sąsiedzi maja wsparcie, a przede wszystki są finansowani i wyręczani przez bogatego Brata - landy zachodnie.Przemierzając tereny za Odrą kilka lat po upadku muru, jedno rzucalo się w oczy; Niemcy budowali drogi! A elity rządzące w RP ciągle się klócily! I tu, na dole, tzw. szary obywatel z ulicy nie widzial, by ktokolwiek wśród rzadzących mial ,,pomysl na Polskę''.Po 17 latach demokracji w RP, jadąc fragmentem autostrady z Poznania w kierunku Warszawy, zastanawiam się gdzie jestem?... w Europie czy gdzieś na pustyni?... Placę 33 zl za przejazd, a w pewnym momencie konczy sie oznakowanie na Warszawe i widze tylko napis: Lódź. Ja sobie poradzę, ale probuję wczuć się w polożenie Hiszpana czy Wlocha bez znajomosci j.polskiego i bez mapy.... ktory liczy, że tak jak w innych krajach Europy dojedzie po oznakowaniu na drogach... nic z tego! Nie w Polsce! Polska, to jeszcze zaścianek Europy! Nawet wlasciwe oznakowanie drog jest w Polsce problemem.... no coments!Trywialne, ale jednak... ryba psuje sie od glowy, a przyklady ida z gory... Jestem przekonana, ze znaczna część spoleczenstwa polskiego chce modernizacji i modernizuje się sama, bez oglądania się na elity! Politycy i komentatorzy analizuja rządy i metody dzialania Kaczyńskiego. Dla mnie, bracia Kaczynscy, to chorzy ludzie i nie powinni piastować zadnych funkcji. Sorry za stwierdzenie, ale powtórze slowa mojego przyjaciela(które wypowiedzial w latach 90-tych): facet, który nie straci poprzeczki na wysokosci min. 180 cm, nie nadaje sie do wladzy! Nie nadaje sie nawet, by byc kierownikiem malego zakladu! Bo jest groźny, bo jest pelen kompleksow i powierzenie mu wladzy jest niebezpieczne.... Majac takich przywodcow, wszystkiego sie odechciewa - ktos ich jednak wybral?... moze to wlasnie ta część spoleczenstwa, ktora ma obawy przed modernizacja?... ale Polacy okazali się jednak mądrym narodem. Chcialabym wierzyć, że obecne wladze okażą się mądre...
 • 2008-07-23 12:53 | Joanna K.

  Ot0 dnia 23 lipca 2008r. mam ogląd "rządów miłości" i mądrości p.Tuska. Wyprzedaż Polski au block, jak leci byle komu, zwrot Niemcom i Żydom wszystkiego czego chcą - nie tego co im się by ewentualnie należało. Prywatyzacja (czytaj kradzież) szpitali, zarzucenie wszelkich badań geologicznych, likwidacja polskiej geotermii - prawdopodobnie kupią Francuzi, 36 MLD DOL odszkodowania Eureko, 65 MLD dla Żydów, nie wiadomo ile Niemcom, likwidacja polskich stoczni, długa wyliczanka - a lemingi zadowolone, szczęśliwe. Mogą wyjechać na zmywak do Belgii, Holandii, Danii, Irlandii i diabli wiedzą gdzie -bardzo szczęśliwej drogi, bo nie będziecie mieli gdzie wrócić!
  Tu będą Niemcy i inne mniejszości.
  Pozdrowienia z jeszcze Polski.
  .