Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zatyczka panieńska

(3)
Historia dziewictwa w zarysie.
 • 2007-11-24 16:35 | ticzer

  doskonałe...

  Świetny tekst. Nic dodać nic ująć.Polityko,brawo......!młodziezy do czytania.......
 • 2007-12-01 19:29 | mariuszet

  Wreszcie...

  Wreszcie ktoś napisał coś istotnego w tej sprawie. Jestem chrześcijaninem, ale twierdzę, że podejście tak zwanych "ojców kościoła" jest błędne i sprzeczne ze starym i nowym testamentem. Kult dziewictwa wynikał według mnie z obsesji na temat seksu i uznaniu seksu za coś brudnego i wstrętnego. Jaki przykład nam zwykłym śmiertelnikom ma dawać "święta rodzina" jeśli Maryja miała być podobno zawsze dziewicą i Józef jej mąż był tylko opiekunem. To dlaczego kościół daje rozwód małzeństwom, w których "nie zostało ono skonsumowane". Ładnie powiedziane co? Jest to wszystko chore, sprzeczne z naturą człowieka, którą stworzył Bóg.
 • 2010-12-22 19:51 | alex

  Re:Zatyczka panieńska

  nie było papieża Gracjana a dekret Gracjana!