Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czytanie krzepi

(8)
Rozmowa z Ireną Koźmińską, prezes fundacji ABC XXI, pomysłodawczynią kampanii społecznej 'Cała Polska czyta dzieciom'.
 • 2007-11-28 13:14 | brader

  Szkoda......

  Szkoda, że piękne książeczki na tak szlachetny cel - dla rodziców, w większości tej grupy w Polsce, są wydatkiem zaporowym!!!!Może sama fundacja a także inni opiekuni medialni powinni się dołożyć do ich wydania po to, by cena za kolejne egz. nie przekroczyła 5 zł!!!!!Szkoda!!!!!!!!!!!Pozdrawiam!!!!!!!!
 • 2007-11-28 14:42 | dula

  szkoda 2

  zgadzam sie z braderem
 • 2007-11-28 18:05 | Dziecko 10

  Książka

  Mam 10 lat i przeczytałam tę książke w 1 dzień. Te książki to był strzał w dziesiątkę !!!!!
 • 2007-11-28 18:45 | lekki gad

  cena jest ok

  Niebezpieczeństwem niskiej ceny bądź dawania za darno jest to, że książeczki będą brać ludzie, którzy tak naprawdę nie będą ich czytać, ale biorą, bo coś "dają za darmo, więc wezmę na wszelki wypadek". Sam wiem jak to jest, gdy nieraz muszą obejść całe miasto, by zdobyć jakiś dodatek, bo "nie ma, gdyż odłożyłem dla znajomych". Sam znam dużo ludzi, którzy mają w domu tylko pierwsze tomy wielu kolekcji, bo były one za darmo (np. z Wyborczej czy innych dzienników). Jeśli człowiek ma coś dołożyć z własnej kieszeni, to dwa razy się zastanowi i jest większa szansa, by książki trafiły do tych, którym na tym zależy. Co do ceny, to pamiętajmy, że dostajemy ładnie wydane książki i w twardej oprawie, a nie jakieś badziewie, które kosztowałoby dużo mniej, ale nie cieszyłoby oka i byłoby nietrwałe. Tak więc cena wg mnie została ustalona na racjonalnym poziomie, bo 15 złotych na tydzień to nie jest dużo - to odpowiednik 2 paczek papierosów czy 5 piw.
 • 2007-11-29 07:11 | frank drebin

  BRAWO

  swietna akcja, super sprawa. tak wiec mamy dwojke super Polakow spolecznikow, ktorzy moga wyznaczac swiatowe standardy (choc z pewnoscia jest ich znacznie wiecej). to znacznie wiecej niz modlenie sie za cos i mamrotanie o wartosciach, jak to czynil inny wspanialy ponoc Polak
 • 2007-11-29 08:20 | brader

  Odpowiedz.......

  WITAM!!!!!PODZIELAM W PEWNEJ CZĘŚCI POGLĄD -LEKIEGO GADA- Z 28.11.07, "CENA JEST OK". TYTUŁ AKCJI WSKAZUJE JEDNAK NA OGÓLNĄ, PEŁNĄ AKCJĘ DLA WSZYSTKICH DZIECI I RODZICÓW: "CAŁA POLSKA......".CHYBA NIKT NA TYM NIE CHCE ZAROBIĆ???MOŻE KOLEJNYM RAZEM BĘDZIE INACZEJ.....POZDRAWIAM!
 • 2007-11-29 10:14 | Krystyna

  Bajeczki pana Gruchaweczki

  Od dawna marzy mi się, aby w akcji wykorzystać świetne współczesne bajki naszego dolnośląskiego poety- pana Adama Ryrzarda Gruchawki. Są świeże, dowcipne, mają ciekawe puenty, a przede wszystkim przemycają duży ładunek wartości wychowawczych. U nas, w powiecie bolkesławieckim zna je już wiele dzieci. Niestety, nazwisko Gruchawki (Poeta drwal) nie przedostało się jeszcze do opinii publicznej. Również możliwość zakupu ksiażezek jest mała. Dwa tygodnie temu odbyła się promocja kolejnego wydania jego bajek, także płyty CD (bajeczki czytają polscy aktorzy). Ciekawe, czy ktoś zna jego wiersze. Może fundacja włączy jego twórczość do swej akcji? Krystyna
 • 2008-01-12 11:44 | Jolanta Wrońska

  Cudze chwalicie...

  Fundacjo kochana, zechciejcie, proszę, rozważyć właczenie do puli ksiażek pierwszorzędnej serii autorstwa Joanny Chmielewskiej. Jest to niezwykle rzadki w naszej literaturze przykład traktowania 10-letnich dzieci (głównych bohaterów serii) nie "jak dzieci" czyli bez lukru, protekcjonalizmu i cichego mniemania, że "toto nie myśli, nie wyciągawniosków, nie uczy się". Cykl "Nawiedzony dom", "Wielkie zasługi", "2/3 sukcesu", "Wszelki przypadek" warte są bodaj wciągnięcia na listę lektur polecanych przez Fundację, także dla wartościowego zestawu przymiotów społecznych zawartych w tych ksiażkach. Pani Chmielewska, prócz kariery "kryminalistki" wykazała sie neiczęstym szacunkiem żywionym wobec dzieci. Jola