Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cicha rocznica głośnego wynalazku

(2)
Muzyka na zawołanie zmieniła kulturę XX wieku. A zaczęło się od fonografu.
  • 2007-11-29 11:35 | Tomasz Misiak

    Przedwczesne urodziny fonografu

    Wynalezienie fonografu rzeczywiście zrewolucjonizowało nasze myślenie o dźwięku oraz zmieniło standardy artystyczne i modele uczestnictwa ze sztuką. Trzeba jednak pamiętać, że 29 listopada 1877 r. Edison przedstawił zaledwie szkic, na podstawie którego John Kruesi w ciągu kilku dni wykonał pierwszy aparat do zapisywania i odtwarzania dźwięku. Pierwszy pokaz fonografu odbył się 6 grudnia 1877, kiedy to zgromadzeni słuchacze usłyszeli głos Edisona recytującego popukarny wtedy wierszyk dla dzieci.
  • 2007-11-29 18:34 | wlodwoz

    Urodziny fonografu

    Nikt nie raczy zauważyć, że to rocznica wynalezienia DYKTAFONU! Ziobro posłużył się tylko jego zminiaturyzowaną wersją.