Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sądne dni

(2)
W maju 1926 r. Piłsudski zdobył władzę wykonawczą. Dopiero w 1930 r. po wyborach brzeskich uzyskał pełną kontrolę nad władzą ustawodawczą. Najdłużej trwało podporządkowanie obozowi sanacyjnemu władzy sądowniczej.
  • 2007-12-05 13:54 | magda

    dobra robota

    bardzo dobra i rzeczowa praca oby takich więcej w tym globalnym śmietniku jakim jest internet dzięki
  • 2008-11-10 19:11 | Marria

    Prawidłowe brzmienie nazwiska - Aleksander Mogilnicki a nie Mogielnicki (prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego 1924-1929) - korekta komputera jest tu częstą przyczyną tego błędu. Warto dodać, że po II wojnie światowej był obrońcą w stalinowskich procesach politycznych, zmarł w 1956, niestety jeszcze przed Czerwcem. Był jednym z polskich prawników, którzy potrafili się po prostu nie bać, jakkolwiek dziwnie brzmiałoby to w naszych uszach.