Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cinema Cairo

(2)
Zapominamy, że kino może być narzędziem poznania. Festiwal filmowy w Kairze o tym przypomina.
  • 2007-12-14 17:55 | em

    mieszkanka alexandrii

    ze wzgledu na prace przebywam w egipcie kazda polowe roku,oczywiscie chodze tutaj do kina,trzeba jeszcze dodac pare slow o cenzurze i przerwach na papierosa w srodku filmu,i nie pokazywaniu napisow koncowych.ciekawym egipskim filmem jest yakobian building,poruszajacym wlasciwie wszytskie z najwazniejszych problemow dreczacych spoleczenstwo, na przykladzie jednego z domow w kairze.film byl pokazywany w aleksandrii tylko przez tydzien w jednym kinie.takie sa realia,reszta filmow dostepnych w kinach to klasyczne zabili go i uciekl,badz durne komedie.tak to wyglada w rzeczywistosci,a festiwale docieraja tylko do waskiej grupy odbiorcow,i to bardzo zainteresowanych
  • 2008-06-25 23:32 | ANDRZEJ

    no wlasnie.to przenikanie kultur jest bardzo utrudnione w wiekszosci krajjow arabskich.