Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Od słupów Chrobrego do Schengen

(5)
Dziś, gdy likwidujemy granice z sąsiadami, warto przypomnieć, jak w biegu dziejów niemałym trudem wytyczaliśmy je i umacniali.
 • 2007-12-21 21:46 | michrich

  Granice Polski

  Brakuje wiarygodnych przekazów pozwalających jednoznacznie stwierdzić, jak przebiegały najstarsze granice polskiego państwa. Przybliżony ich opis zawierał dokument „Dagome iudex”, w którym książę Mieszko oddał się pod opiekę papieża Jana XV, ale nawet i on zaginął. Terytorium Mieszka dalej poszerzał Bolesław Chrobry, W jednej z ksiazek historycznych jest mapa na ktorej Krakow i Przemysl nalezaly do Panstwa Moramskiego w osmym wieku.
 • 2007-12-24 15:30 | zjs

  Finis poloniae?

  Jednak ci bosze to mądry naród.Nie będą musieli czołgami rozbijać szlabanów. I po co było trwać setki lat na tej ziemi?
 • 2007-12-27 15:10 | laluga9

  Wojska Żermeny ?

  Proszę rozwinąć temat.Nie bardzo rozumiem "Żermenę".
 • 2008-02-18 16:14 | Nikodem

  a wiecie że...

  we Wrocławiu jesienią w samym centrum miasta postawiono konny pomnik Chrobrego?
 • 2008-04-16 20:18 | sen

  granica z roku 1000

  Przekaz Thietmara pod datą 1000r. (Zjazd Gnieźnieński) wspomina o powitaniu cesarza niem. Ottona III przez Bolesława Chrobrego w Iławie (obecnie Szprotawa nad Bobrem):"...Minąwszy ziemię Milczan, dotarł (cesarz) do granic Dziadoszan, gdzie wyjechał mu z radością Chrobry, urządzając gościnę w Iławie. Jak wspaniale książę przyjął cesarza, jest nie do uwierzenia i nie do opisania"