Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zjawiskowa gwiazda

(2)
Co było naprawdę gwiazdą betlejemską? Kometa Halleya, uwieczniona przez Giotta na jednym z fresków kaplicy w Padwie? A może niezwykły układ planet? Symulacje komputerowe, pozwalające zobaczyć niebo nawet sprzed kilku tysięcy lat, skłaniają ku temu przypuszczeniu.
  • 2007-12-31 00:20 | Mieczysław S.Kazimierzak

    Zbliżenie wiary do rozumu

    "Skoro gdzie badania historyczne do tego koniecznego okresu dojdą,w którym ciągle i ciągle też same cytaty tych samych starożytnych wkoło powtarzają się,wybija wówczas godzina zamknięcia ksiąg,a otworzenia archiwów kopalni Ziemi."Jerzy Rafalski powyższy cytat C.K.Norwida w sposób praktyczny wzbogacił,że nastał i czas aby zacząć sięgać do archiwum "kopalni" Czaso-Przestrzeni.Zbliżanie wiary do rozumu to nieustający proces,który nieuchronnie prowadzi do wzrostu znaczenia,że "Bóg jest Prawdą, kto szuka prawdy szuka Boga,choćby sam o tym nie wiedział."Wszystko wskazuje na to,że Jezus jest postacią historyczną.Sprzeczności w zapisach ewangelicznych,oraz dopisywane dzieje stanowiące podstawę dla utrwalania pobożnych kłamstw inspirują do ich wyjaśniania.Nie tylko dotyczy to chrześcijańskiej tradycji wiary,gdzie transformacja pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo miała na celu utrwalanie procesu manipulacji w sposobie sprawowania władzy.Nie można tu wykluczyć i demokracji z patologią funkcjonowania instytucji stanowiących o tym systemie. W globalizującej się wiosce bazą dla budowy nowego porządku ma być uznanie świata postulatów etycznych jako prawdziwie tego najważniejszego ze wszystkich stworzonych przez człowieka.Z punktu widzenia wiary to światopoglądowo wspólny mianownik zarówno dla tych,którzy wierzą,że Bóg jest jak i tych,którzy wierzą,że Boga nie ma.
  • 2009-12-26 19:01 | Mieczysław S.Kazimierzak

    Re:Zjawiskowa gwiazda

    Dziś mogę jeszcze dodać,że na bazie odkrywanych praw stworzenia i natury kreacjonizm i ewolucjonizm nie muszą się wykluczać.