Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kawalerowicz, reżyser spełniony

(5)
Smutno, że po śmierci Kawalerowicza, jednej z największych postaci polskiego kina, pisano o nim per twórca 'Quo vadis'.
 • 2007-12-31 15:08 | rs_

  Dzieła Kawalerowicza

  Wspomnienia p. Ziemka mogę ocenić tylko z pozycji widza, ale odczucia mam chyba identyczne. I chciałbym już to DVD móc mieć na półce, rzecz jasna "Quo Vadis" ma tam nie być...
 • 2007-12-31 16:32 | jb

  reżyser

  Interesujące
 • 2008-01-01 21:25 | moher

  Quo Vadis

  Tak, film "Quo Vadis" był marketingowym kiczem ukierunkowanym głównie na zyski...
 • 2008-01-03 19:02 | OBSERWATOR

  QUO VADIS

  OCZYWIŚCIE P. KAWALEROWICZ BYŁ A MOŻE JEST WIELKIM REŻYSEREM ALE NIE NALEŻY WSPOMINAĆ,ŻE NAKRĘCIŁ FILM QUO VADIS BOWIEM TEN FILM NIE MÓGŁ MU SIĘ UDAĆ PONIEWAŻ SCENARIUSZ JEST KIEPSKI A KSIĄŻKA ZOSTAŁA MOIM ZDANIE NAPISANA NA WYRAŹNE ZAMÓWIENIE TAMTYCH CZASÓW A OBECNIE WYEKSPONOWANA NIEWIADOMO DLACZEGO. TEN FILM POPROSTY BYŁ ZWYKŁYM WYPADKIEM PRZY PRACY I CZEŚĆ. POZDROWIENIA DLA AUTORA ARTYKUŁU.
 • 2008-01-04 04:32 | TD

  Kawalerowicz jest wybitnym rezyserem

  "Austeria" jest filmem dobrym, duzo slabszym od "Sanatorium pod klepsydra", ale na pewno nie jest tryumfalnym spektaklem. "Pociag" jest arcydzielem jezeli chodzi o forme a ustepuja "Matce Joannie.." jako calosc ze wzgledu na mniej wazka tresc. Dlaczego u nas w Polsce po smierci artysty wybitnego robi sie z niego chwilowego geniusza klasy swiatowej niepotrzebnie odbierajac mu zasluzona trwala wybitnosc?