Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska nie jest kobietą

(1)
Polska nie jest kobietą
  • 2008-01-10 17:49 | mmm

    zromantyzować romantyzm

    Pani Profesor, jak zwykle, znakomita. Tak ważne jest przecież ponowne "zromantyzowanie", jak chciał Novalis, romantyzmu - pokazanie głębi jego zawartości myślowej, zwłaszcza jeśli mowa o egzystencji, poznaniu, statusie znaczenia. Tymczasem romantyzm nadal pokutuje u nas w wersji wulgarno-mesjanistycznej. Martwi mnie tylko ton zmęczenia w głosie Pani Profesor... Ale cóż, być może podjęcie "batalii" rzeczywiście należy teraz do nas -- idących do Europy, ale zawsze wraz z naszymi Umarłymi, Wysokimi Cieniami, jak nazywał ich Herbert