Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Podwyżki dla posłów

(2)
Miesięczne uposażenie poselskie wzrosło od tego roku o 230 zł. Parlamentarzyści będą teraz dostawać 9,900 zł brutto.
  • 2008-01-12 21:01 | Anna Dąbrowska

    Podwyżki dla posłów

    Mamy tu do czynienia z obłudą polityków.Sami sobie ustalają diety,koszty utrzymania biur, wszelkie przywileje,podwyżki ze względu na wszelkie wydumane "kataklizmy".A także,wymarzone nie zawsze potrzebne inwestycje.W kampanii wyborczej obiecują skromne, oszczędne sprawowanie władzy.A w praktyce jest na odwrót.Mam pytanie do autorki tego tekstu.O ile zdrożał czynsz wynajmu lokalu od ostatniego roku, papieru,telefonów,obsługi biura,Aby koszty jego utrzymania wzrosły o 2,3 tysPLN? Z praktyki życiowej jest mi wiadome że częśią kosztów posła nie związanych ze sprawowaniem mandatu jest przerzucane na jego biuro. Ponoć koszt całej operacji to 44 mln PLN. Czy naprawdę to zasadna potrzeba społeczna? Inni musza o cząstkę takiej podwyżki miesiącami strajkować aby przeżyć, a tu lekką ręką...Można ich zapytać, czy posiadają odrobinę godności, honoru, przyzwoitości?
  • 2008-06-04 19:01 | zmeczony

    to że poslowie mają kasę z tytułu tylko i wyłacznie tytułu i bedą ją mieli jest oczywiste i szary obywatel nic na to nie poradzi. Najgorsze jest to , ze wiekszość z nich nawet nie stara się zachować pozorów tego że te pieniądze pobiera za coś czym naprawde sie zajmuje. Sala poselska swieci pustakami w trakcie obrad. Biura poselskie pootwierane z wielkim rozmachem nie widza pana posla miesiącami. Poseł na sali obrad to marionetka w reku lidera partii a jego główne zajecie to czytanie prasy i dyscyplina partyjna - czyli głosowanie za tym o czym nie ma sie bladego pojęcia. Krew mnie zalewa na taki parlament.