Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poletko Pana Boga

(2)
Mówimy: Izrael, ale nie brak ludzi, którzy powiedzą: Palestyna. Mówimy: Zachodni Brzeg, ale wielu Żydów powie: Judea i Samaria. Jak Ziemia Święta ma się do Ziemi Izraela?
  • 2008-01-15 19:52 | mag

    mandat brytyjski

    Artykul jest ok. Nie zgadzam sie tylko ze stwierdzeniem, ze Zydzi nalezeli do drugiej kategorii obywateli w czasie brytyjskiego mandatu w Palestynie (tak twierdzono do lat 90 XX wieku, teraz jest to jednak juz troche przestarzaly poglad). W rzczywistosci tamtejsi Zydzi byli o wiele bardziej uznani niz tamtejsi arabowie. Jako lekture proponuje ksiazke o mandacie brytyjskim na tym terenie. Autor nazywa sie Tom Segev.
  • 2008-08-23 00:08 | buzmar

    No cóż co książka i autor to zdanie. Ja jednak przychylam sie ze byli i na dowód zachęcam do przeczytania innej ksiązki "Jerozolimo,Jerozolimo" autora nie pamietam jakiś francuz. Rewelacyjna historia przygotowań i samej wojny w 1948!