Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Od ogona do głowy

(3)
Który kraj Unii rozwinął się bez budowania autostrad, gdzie jest najmniej wolności gospodarczej, a gdzie popełnia się najwięcej morderstw? Za pomocą aż 25 wskaźników postanowiliśmy porównać 27 krajów Unii Europejskiej. I obliczyć, jaki dystans dzieli dziś Polskę od każdego z nich. Przedstawiamy nowy ranking „Polityki” – Europejski Wskaźnik Rozwoju 2008.
 • 2008-01-16 21:57 | Łukasz

  Proszę o pliki Excela

  Czy możecie zamieścić tabelki Excela tak aby można było pobawić się statystycznie, tj. np. zbadać czy istnieją zależności pomiędzy różnymi zmiennymi. Pozdrawiam
 • 2008-01-20 00:38 | gruszka

  opinia, sugestie

  Pomysl bardzo fajny ale mam kilka uwag:1. dane pochodza z roznych lat a to ma znaczenie, szczegolnie dla gospodarki kiedy porownuje sie 3. kwartal 2007 z danymi z roku 2006. Powiniscie sie zdecydowac na jeden okres.2. Jesli brakuje danych dla niektorych krajow to lepiej byloby wymyslec inny wskaznik bo uzywajac sredniej, chociaz moze byc jakims wyjsciem, obciaza wyniki.3. Wskaznik "gestosc autostrad" wydaje mnie sie bez sensu. Wystarczy spojrzec na Niemcy i Luxemburg, czy Holandie... nie sadze zeby tamtejsi kierowcy szczegolnie roznili sie w opiniach na ten temat a wskazniki bardzo sie roznia. Kwestia wielkosci panstwa!!!4. zamiast kryterium "Morderstwa" lepiej byloby uzyc czegos, co dotyka wieksza czesc spoleczenstwa. Cos jak napady, kradzieze samochodow, wlamania do domow/mieszkan. Albo najlepej cos w rodzaju "poczucie bezpieczenstwa".to tyle na szybko. Ogolnie ten ranking to swietny pomysl! Pozdrowienia dla Redakcji
 • 2008-06-20 19:32 | DRS

  O tak. Spójne dane wszystkich wskaźników na jeden okres jest istotna. Moim zdaniem ten ranking powinien zestawiać tez wskaźniki z kilku lat wstecz. Między innymi po to aby zobaczyć jak kształtują się wskaźniki poszczególne w czasie i syntetyczny wskaźnik wyliczany. Oprócz rankingów powinny być czynniki zestawione w postaci potencjał rozwoju/obciążenie rozwoju.